TopStar

31. října 2013 23:27

Jana Fikotová

Halloweenské masky celebrit – další várka příšer. Poznáte, kdo je kdo?

Svátek strašidel a odvážných kostýmů si nenechá ujít mnoho slavných tváří. Přinášíme druhou várku slavných maskovaných osobností.

HEIDI KLUM Fantazie hollywoodských hvězd nemá hranice. Největší odbornicí na šílené a bizarní kostýmy je topmodelka a šéfka soutěže Gemany's Next Topmodel Heidi Klum. Každý rok šokuje své přátele novým kostýmem, který si vybírá několik měsíců před samotným svátkem strašidel. Asi nejšokujícím kostýmem byla mnohoruká modrá příšera či tělo bez kůže. Když se samotná Heidi objevila před fotografy, nikdy ji nikdo nepoznal. Pokud zvolíte kostým a la Heidi, rozhodně budete nepřehlédnutelní.

PINK Zpěvačka Pink je známá častými změnami barvy vlasů a odvážnými převleky. Když Pink zavítala na jeden z mnoha halloweenských večírků pořádaných Heidi Klum, novináři nemohli rozpoznat, zda se jedná o převlek či její běžné oblečení.

KIM KARDASHIANČerstvá matka a nejsledovanější tvář Hollywoodu Kim Kardashian, jak se zdá, miluje zelenou. Se svým snoubencem Kanyem Westem vyrazila na party strašidel v kostýmu víly. Sice ji to moc slušelo, ale mnozí čekali právě od Kim něco originálnějšího. Tak snad příště.

Halloween je anglosaský lidový svátek a slaví 31. října, tedy den před Svátkem všech svatých a Dušičkami. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu a koledují o sladkosti formou Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu – v Americe typické pomalovávání automobilů, zubní pasta na dveřích...).

Svátek se slaví převážně v anglicky mluvících zemích (v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii či na Novém Zélandu). Název vznikl zkrácením anglického „All-Hallows-eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“ a vznikl z předkřesťanského keltského svátku Samhain – obdoby našeho Nového roku.

Tradičními znaky Halloweenu jsou vydlabané a vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, kterým se říká jack-o'-lantern. V posledních letech se tento svátek rozmohl i v České republice. Lidé si tak svůj příbytek zdobí právě vydlabanou dýní se svíčkou.

-juf-


Přečtěte si také