TopStar

31. října 2014 12:20

Táňa Sáblíková

Harry Potter se dnes vrací! Kde a kdo bude v novém příběhu hrát hlavní roli?

Halloween si vybrala J. K. Rowlingová jako správný čas obdarovat své, respektive Harryho fanoušky novým příběhem! Vždyť dnešní svátek je přece o koledování a obdarovávání… A fanoušci koledovali již delší čas! O čem příběh bude?

Krátký příběh o 1500 slovech bude o ďábelské učitelce a přízraku v růžovém Dolores Umbridge, se kterou se Harry setkal při své školní výuce v Bradavicích a také při hledání viteálů. Informovala o tom stránka Pottermore s tím, že vydání příběhu potvrdil i tiskový mluvčí skotské spisovatelky. J. K. Rowlingová se v této nové povídce bude snažit odhalit více z charakteru Dolores, kterou známe prostě jen jako šílenou patolízalku ministerstva kouzel, ale také první osobní myšlenky této osoby.

Spisovatelka se tím nejspíš bude snažit vylepšit Doloresinu postavu, protože čtenáři ji nemají příliš v lásce – vždyť používala na žáky fyzické tresty a Harry má kvůli ní jizvu „Nemám vykládat lži.“ Podaří se Rowlingové vylepšit pověst této učitelce?

Začátkem října byl ve studiích Warner Brothers v Hertfordshire otevřen nový úsek s černou magií a kompletním úřadem Dolores Jane Umbridge na ministerstvu, takže kdo již v interiérech, ve kterých se natáčel Harry Potter, byl, může se tam vydat znovu!

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také