TopStar

17. října 2017 11:59

Jiří Kubeš

Harvey Weinstein – čtyři znásilnění a desítky obvinění z obtěžování!

Jeden z nejvlivnějších mužů Hollywood, filmový producent Harvey Weinstei, si zřejmě myslel, že si může dělat opravdu, co chce. Ale i na něj nakonec došlo. Aktuálně čelí obvinění už od třiceti žen z obtěžování a od čtyř dokonce ze znásilnění. A čísla stále rostou! Mezi těmi, které producent obtěžoval, jsou například i herečky Gwyneth Paltrow nebo Angelina Jolie.

Článek, o sérii sexuálních obtěžování ze strany Harveyho Weinsteina, který vyšel minulý čtvrtek, strhl obrovskou lavinu reakcí. Další obvinění přibývají! Hollywood i celá Amerika neskrývá upřímné zděšení.

„Je to strašná, strašlivá věc. Jediné, co je na tom dobrého, je, že snad budou ženy konečně vyslyšeny,“ řekla herečka Allison Janney.

I think I can't be more in love with this angel..TIFF portraits, 2017 #AllisonJanney #angel #baby #beauty #sweetheart #mylove #darling #prefection

Příspěvek sdílený Allison Janney (@janneypage), Říj 15, 2017 v 11:24 PD

A k celé události se nechal slyšet i bývalý prezident Spojených států Barack Obama: „Michelle a já jsme zprávami o Weinsteinovi znechuceni. Každý muž, který takovým způsobem poníží ženy, musí být spravedlivě odsouzen bez ohledu na výši svého bohatství a výši svého společenského postavení,“ řekl rázně.

A řetězová reakce pokračovala i dál. Quentin Tarantino médiím řekl, že potřebuje více času, aby se s tím vyrovnal. Právě filmy režiséra Quentina Tarrantina patří totiž mezi ty, které Weinstein produkoval. Má na svém kontě snímky jako Pulp Fiction, Nespoutaný Django, Zamilovaný Shakespeare nebo Králova řeč. Teď byl z vlastní firmy vyhozen, opustila ho manželka a podle všeho to ještě zdaleka nekončí.

„Pozval mě do svého pokoje, kde mě vyzval, abych se líbala s další ženou. Řekla jsem, že musím odejít. On mě doprovodil ke dveřím a snažil se mě políbit na rty. Zastavila jsem ho a podařilo se mi dostat se pryč,“ prozradila svůj zážitek s producentem Cara Delevingne.

Příspěvek sdílený Cara Delevingne (@caradelevingne), Zář 28, 2017 v 2:21 PDT

Do svého pokoje pozval i herečku Gwyneth Paltrow, kde ji stejně jako mnoho dalších požádal o masáž. Ta byla ještě nezletilá a jak tvrdí, vyděšená k smrti. Angelina Jolie měla poodbný zážitek: „Měla jsem s ním špatné zkušenosti, když jsem byla mladá. Rozhodla jsem se, že víckrát už s ním pracovat nebudu a radila jsem to i ostatním.“

Producentovy praktiky prý byly v Hollywoodu dlouho veřejným tajemstvím. Navíc to vypadá, že s podobnou situací se setkala snad každá začínající herečka. Harvey vzkazuje světu, že ví, že má problém a musí ho řešit. Zároveň se ale odvolává na to, že kdysy byl svět filmu jiný. „Začínal jsem v 60. a 70. letech. Tehdy byly pravidla na pracovišti úplně jiná. Bylo to součástí kultury.“

Ať už to s producentem dopadne jakkoliv, na jednom se shodují všichni. Hollywood už nebude nikdy jako dřív, a to v dobrém slova smyslu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také