TopStar

28. července 2015 16:26

Petr Cífka

HEJT: 5 nezpochybnitelných důvodů, proč je Justin Bieber šašek

Jak může být tak slavný, úspěšný a populární, když byste jen těžko našli ve svém okolí víc jak pět lidí, které zajímá jeho tvorba? Jak může být tak oblíbený, když je to ve skutečnosti rozmazlený fracek? Na tyhle otázky vám neodpovíme. Ale rádi vám řekneme, proč si myslíme, že by to měl zabalit...

Myslí si, že mu všechno projde

Justin Bieber vypadá jako člověk, co by měl problém zjednat si respekt na pískovišti, natož mezi dospělými. A tak s sebou tahá partu bouchačů, kteří to dělají za něj. Třeba ho procpou k DJovi v jednom z klubů v korejském Soulu a vyžadují, aby začal hrát hip ­hop, protože Justin chce poslouchat hip­ hop. Hulí trávu a tvrdí, že to nedělá, což by asi byl menší problém, než kdyby si do rypáku cpal koks, ale vzhledem k tomu, že jeho chování ovlivňuje děcka s příšerným hudebním vkusem, tak to není zrovna super. Drogy i to lhaní. No a aby to nestačilo, neúspěšně se pokoušel propašovat z Německa opičí mládě, ke kterému neměl doklady. Tohle fakt normální lidi nedělají.

Chová se jako čuně

Když dělají bordel kapely, co hrají metal nebo hardcore, tak to k tomu tak nějak patří. Konec konců jejích posluchači se rekrutují z lidí starších osmi let a obvykle si to dovedou v hlavě celkem srovnat. Tahle kanadská hvězdička by asi taky ráda patřila mezi drsňáky (asi proto má tisíc miliard milionů srandovních tetování), ale tím, že vypustí moč do kýble s mopem, hází vejce na sousedovic barák, přijde ke kanadskému předsedovi vlády oblečený jako vágus a plive na svoje fanoušky, se jí to asi nepovede. Spíš si svět bude myslet, že je to idiot.

Nebezpeční kámoši

Bieber má pověst jednoho z nejlínějších lidí v hudebním světě a má za zády permanentně kohortu pohůnků, kteří od něj odhání fanoušky, otevírají mu dveře a dost pravděpodobně ho v soukromí i krmí. Nic proti tomu, ke slávě se člověk nejlíp vyšplhá přes záda nějakého populárního hlupáčka, ale nesmí se to přehánět. Ve světě srandovních zpěváků s hromadou peněz je pak jen krok k tomu, aby parta jeho kamarádů zorganizovala závod aut uprostřed Los Angeles za plného provozu. Pak asi nikoho moc nepřekvapí, když jeden z jeho kolegů s tímhle vztahem k řízení a pravidlům silničního provozu přejede Bieberovým Ferrari novináře. Sanitka už bohužel nebyla potřeba.

Má až moc sebevědomí

Bieber je většině lidí, co nemají problémy ušima, celkem k smíchu, ale jemu to evidentně nevadí a vypadá to, že se považuje za největšího žijícího umělce Kanady a nebýt Kanye Westa, asi by mířil ještě výš. Nazval Beatles mizernou kapelou, což moc lidí vážně nebralo, pak se ale pustil i do Metallicy a metalu obecně a to už se lidi ozvali. Přes noc se z něj tedy stal velký fanda Metallicy, asi aby si pojistil, že nedostane po tlamě. Vrcholným číslem ale bylo, když sám sebe nazval Kurtem Cobainem téhle generace. K němu má přitom stejně daleko jako k Nelsonu Mandelovi.

Je vlastně úplně zbytečný

Zpívá. Točí filmy. Objevuje se v reklamách a na plakátech snad ke všemu od bio kedluben až po přípravky na čistění odpadů. Přitom vypadá jak dvanáctiletá holka, chová se jako třináctiletý kluk a zpívá jako někdo, kdo měl v minulosti hodně ošklivou nehodu, díky níž nebude nikdy zpívat ani mluvit jako chlap. Je všude a nedá se před ním nikde schovat. A upřímně – znáte někoho, kdo by měl tohohle netalentovaného skřeta rád nebo jeho tvorbu alespoň respektoval? Pokud nevychováváte sedmileté holky, tak asi ne. A pokud je vychováváte a odpovídáte ano, měli byste je fofrem seznámit s kvalitní hudbou, než bude pozdě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také