TopStar

29. května 2018 14:03

Ilona Blašková

Herce Jana Antonína Duchoslava, který prodělal operaci srdce, jsme byli navštívit v lázních

Herec Jan Antoním Duchoslav měl štěstí v neštěstí. Jenom díky náhodě lékaři zjistili, že má odtrženou srdeční chlopeň a s vážnou diagnózou ho okamžitě poslali na operaci, která trvala 6 hodin. Stále na tom ale není tak dobře, aby se mohl zapojit do běžného života. My jsme ho byli navštívit v lázních.

Za všechno mohla banální chřipka. Tu se Antonín nejdřív snažil vyležet. Když mu ale ani po pár dnech nebylo dobře, navštívil doktora. Praktický lékař zaslechl na srdci šelest a povolal specialistu, aby mu prohlídl srdce a udělal sono. Z vyšetření, které provedli v Ikemu, šel na sál. Pokud by to včas neodhalili, šlo by mu o život. Podstatné však je, že vše dobře dopadlo.

Jako vzpomínku na operaci, která trvala dlouhých 6 hodin, má herec bolavou jizvu přes celý hrudník. „To mají ale všichni, koho otevřou a vyndají mu srdce. To tělo dostane dost záhul. Pak samozřejmě z člověka vyprchají ty anestetika a to všechno, co mu dávají. Začne to k sobě přicházet a trochu to bolí. A pak už začne bolet úplně všechno, každý krok a každý nádech," popsal nám své pocity.

V době, kdy ho sešívali, měl mít zrovna premiéru hry Tři letušky v Paříži, na kterou měsíce zkoušel. To, i další kšefty museli jít kvůli léčbě v lázních Poděbrady stranou. „Musím nafukovat balon, abych rozcvičil plíce. Chodím na rotoped, do perličkových lázní i na inhalace. Svítí mi na tu jizvu speciální lampou, aby se to lépe hojilo. Tím, že mi rozstřihli tu hrudní kost na dva kusy a teď je secvaknutá. Tak ta musí srůst a to je nejdůležitější," prozradil herec.

Do kupy se bude dávat ještě dva až tři měsíce. Teprve potom by mohl zase hrát a moderovat. Takže plány na léto nemá nic moc. „No, nezaplavu si, protože to je špatný pohyb. Nesmím jezdit na kole - to jsou otřesy. Na houby nemůžu, protože se nesmím ohýbat. A ty první dva měsíce to nevypadá ani na sex," dodal s úsměvem. Herec si sáhl na psychické dno a rozhodl se přehodnotit život. A začal tím, že místo dvaceti vykouřených cigaret denně, je z něj nekuřák.

Sdílejte článek

Přečtěte si také