TopStar

7. června 2018 11:31

Herec Jiří Dvořák na tom není dobře! O své nemoci poprvé promluvil

Herec Jiří Dvořák (51) se konečně svěřil, co stojí za jeho zdravotními problémy. Už dlouhou dobu se s nimi potýkal, ale až teď lékaři zjistili, o co skutečně jde. A jak moc je to vážné?

‚‚Zjistili mi reflux. Původně jsem si myslel, že jde o zánět průdušek, ale nakonec zjistili tohle. Dokonce mi lékaři doporučili omezení mé profese. Momentálně se cítím dobře, chodím ale na pravidelné kontroly,‘‘ promluvil herec v jednom z rozhovorů o svém zdravotním stavu. Kvůli tomu se teď nemůže naplno věnovat divadlu a volí spíše menší sály, kde nemusí tolik namáhat hlasivky.

A co je to reflux? Toto onemocnění může vzniknout na základě vnitrobřišního tlaku, který způsobuje nadváha, anebo následkem konzumace většího množství jídla, než organismus potřebuje. Herec tedy musí okamžitě nasadit léky snižujících tvorbu žaludečních šťáv. No a samozřejmě se Dvořák nevyhne ani absenci alkoholu a kouření.

I když nepatří mezi nejznámější tváře českých televizních obrazovek, na divadelních prknech je známou osobností. Svůj šarm propůjčil spoustě dramatických postav a dokázal, že je tím jediným a pravým pro roli ať už složitého Shakespearova Macbetha nebo Bolingbrokea v ‚‚Richardu II.‘‘, šarmantního Arthura Goringa ve Wildeově ‚‚Ideálním manželovi‘‘ či Šmerala v ‚‚Adině‘‘. Samozřejmě nemůže chybět role v ‚‚Cyranovi z Bergeracu‘‘, ‚‚Smrti obchodního cestujícího‘‘, ‚‚Hrátkách s čertem‘‘ nebo v Čechovově ‚‚Višňovém sadu‘‘.


Přečtěte si také