TopStar

15. srpna 2018 14:40

Herec a moderátor Jan Kraus slaví 65. narozeniny! Charisma mu ale s věkem rozhodně neubývá

Před pětašedesáti lety se dnes, 15. srpna, narodil populární český moderátor, herec, řežisér a dramatik Jan Kraus. Partner herečky Ivany Chýlkové je v posledních letech spojován především s jeho vlastním pořadem Show Jana Krause, ale ve filmové branži se pohybuje už téměř šedesát let! Vždyť poprvé se před filmovými kamerami objevil už ve třinácti letech!

O Janu Krausovi málokdo ví, že se narodil do česko- židovské rodiny. Přesto, že nikdy nevystudoval herectví, před filmovými kamerami se objevil už jako malý kluk. Pamatovat si ho můžete například ze snímků Dva tygři, Lišáci, Myšáci a Šibeničák či Spalovač mrtvol a Záhada hlavolamu.

Díky svému syčáckému výrazu ve tváři, ho režiséři velmi často obsazovali do rolí lumpů a grázlů. Tím nejslavnějším padouchem byl v oblíbeném filmu pro děti Dívka na koštěti.

Dlouhá léta byl Jan Kraus ženatý s herečkou Janou Krasovou, se kterou má dva syny Adama a Davida. Současnou partnerkou populárního moderátora je herečka Ivana Chýlková. I s ní má Kraus syna- dvacetiletého Jáchyma.

V roce 2005 k jeho třem synům přibyl ještě jeden. Nejstarší syn Marek Blažek, o jehož existenci Kraus předtím nevěděl.

V současné době se Jan Kraus věnuje svému pořadu na TV Prima Show Jana Krause.

Jelikož si moderátor bedlivě střeží soukromí, není jasné, jak své pětašedesáté narozeniny oslaví. Určitě to ale bude v obležení rodiny a přátel.

Za celou redakci TV Prima přejeme Janu Krausovi jen to nejlepší k narozeninám!

Sdílejte článek
Štítky moderátor Jan Kraus narozeniny

Přečtěte si také