TopStar

5. června 2018 15:00

Ilona Blašková

Herec Tom Cruise šlape na paty nesmrtelné legendě Chucku Norrisovi

Herec Tom Cruise je sice scientolog, na holky pedant a trochu blázen. Ale zase na druhou stranu, pokud točí bijáky, ze kterých se tají dech celému světu a v náročných scénách se odmítá nechat zastupovat, tak prostě klobouček! Jako jediný herec v historii, se rozhodl skočit volným pádem z výšky sedm a půl kilometru. Ano slyšíte správně. A skákal až do bezvědomí. Protože se ten záběr musel točit několikrát. Chápete to?

Zvládnout let volným pádem chce několika měsíční školení. Z pravidla se k němu dostanou jen speciálně vycvičení vojáci. No, a pokud se zrovna v okolí nachází Tom Cruise, tak i on. O tom, že herec miluje akční výzvy se dobře ví. V jeho sbírce nebezpečných kousků mu ale tento chyběl. Ve výšce sedm a půl kilometrů nad zemí je prý vše riskantní. „Museli jsme o spolupráci požádat Spojené arabské emiráty. Bez jejich pomoci bychom nebyli schopni sekvenci natočit,“ řekl Tom Cruise.

Než se ale sestavila výsledná sekvence, kterou diváci uvidí ve filmu Mission: Impossible - Fallout, musel Tom seskočit z letadla celkem sto krát. Scéna se totiž natáčela při západu slunce, a tak filmaři měli vždy jen tři minuty na provedení akce. Aby Tom vše zvládnul na jedničku, chtělo to roční přípravu. Vyrobila se mu speciální helma a také větrný tunel, kde mohl nacvičovat. Před ostrým výskokem z letadla musel vždy dýchat dvacet minut čistý kyslík, aby jeho tělo předešlo problémům s tlakem.

Jen pro představu - letadlo ze kterého skočil letělo rychlostí 265 kilometrů za hodinu. Herec pak po seskočení padal rychlostí 322 kilometrů za hodinu. Navíc musel letět maximálně metr od kameramana, a tedy každou chvíli hrozilo, že může dojít ke kolizi. Naštěstí se během natáčení nic vážného nestalo. Na výsledek se můžete těšit od 2. srpna, kdy film přichází do českých kin.

Sdílejte článek
Štítky Tom Cruise

Přečtěte si také