TopStar

16. září 2013 16:50

Lucie Průchová

Herec ze seriálu Prison Break se chtěl zabít, protože je gay

Americký herec a model Wentworth Miller (41) se už v minulosti pokusil několikrát o sebevraždu. Důvod? Jeho homosexualita.

Herec Miller, který teprve nedávno veřejně prmluvil o své homosexuální orientaci, přiznal, že tento důvod ho prý často vedl k sebevraždám. Informoval o tom v rámci svého rozhovoru v kampani věnované lidským právům.

Poprvé se o sebevraždu pokusil, když mu bylo 15 let. Pomoct mu k tomu mělo velké množství prášků. Nikomu tehdy o svých vnitřních myšlenkách a problémech neřekl. „O pomoc voláte, jen když vám je pomoci. Během dozpívání jsem se cítil jako terč. Každý den byl pro mě jako test. Bál jsem se přiznat, že se mi líbí muži,“ vysvětlil.

Přestože měl kolem sebe mnoho upřímných přátel, bál se, že jim tímto přiznáním nějak ublíží. „A tak jsem zvolil mlčení,“ říká herec. Časem šel s pravdou ven, ale nejdřív jen rodinném okruhu. „Moje rodina o tom věděla, ale před veřejností jsem to tajil. Bál jsem se o kariéru,“ přiznává nyní herec. Miller teď lituje, že nedokázal s pravdou ven jít mnohem dřív.

Wentworth Miller se narodil v anglickém Oxfordshire, oba jeho rodiče ale pocházejí z Ameriky. Když mu byl rok, vrátili se do USA. Herec se proslavil jako Michael Scofield ze seriálu Prison Break: Útěk z vězení (2005–2009). Zahrál si však i v mnoha filmech, jako Underworld: Boj v podsvětí (2003) či Resident Evil: Afterlife (2010).

-juf-

Sdílejte článek
Štítky sebevražda herec

Přečtěte si také