TopStar

1. června 2018 09:40

Ilona Blašková

Herec a zpěvák Jan Cina promluvil o svatbě

Herec Jan Cina má romské geny a tak není divu, že podporuje letošní, už dvacátý ročník festivalu Khamoro. Zastihli jsme ho na přehlídce romské módy, kde se také rozpovídal o příteli a o tom, že kdyby konečně vláda schválila svatby homosexuálních párů, a nebyly by jen registrace, tak by do toho šel! Protože registrovat si můžete třeba auto nebo obchodní značku, že?

Jan Cina miluje módu a je pravidelným návštěvníkem fashion weeků. Na přehlídce módy inspirované romskou kulturou, která proběhla v rámci festivalu Khamoro, byl poprvé v životě. A byl hodně překvapený! Nejvíce ho zaujal zlatý model.

Designérky Erika Varga a Helena Varga bojují prostřednictvím módy proti stereotypům a předsudkům vůči Romům. Cítí předsudky i Jan Cina, který má po otci romské geny? „Já to na sobě nepociťuji. Nějak se mě to nedotklo. A mohlo by, jsem napůl Rom, mám přítele. My jsme tolerantní národ, ale jenom do chvíle, než se nás něco dotkne osobně. Pak tam nastupuje nějaký strach z neznáma “ řekl Cina.

Honza nedávno oslavil třicetiny, s přítelem, hercem Petrem Vančurou, žije už dvanáct let a tak je nejvyšší čas udělat další krok. „Byli jsme součástí kampaně „Jsme fér“ která bojuje za to, aby bylo rovnoprávné manželství pro všechna pohlaví. Aby nebyla jen registrace, ale aby se dalo vzít se, se vším všudy i po právní stránce. Vybralo se sedmdesát tisíc podpisů, což je skvělé. Teď se uvidí, jak se k tomu vláda postaví. A kdyby to vyšlo, tak na oslavu toho bychom se vzali se vším všudy,“ prozradil Honza.

Sdílejte článek