TopStar

4. dubna 2018 22:07

Ilona Blašková

Herečka Shannen Doherty se bojí návratu rakoviny

Americká herečka Shannen Doherty známá především jako Brenda z legendárního seriálu Beverly Hills 90210 má obavy, že se jí vrátí znova rakovina. Kontrolní testy totiž nedopadly moc dobře.

Herečka Shannen Doherty (46) se z ústupu rakoviny prsu radovala asi předčasně. Loni touto dobou potěšila fanoušky zprávou, že nádor prsu po náročném ozařování a chemoterapii ustoupil. Letošní jarní testy ale tak pozitivní nebyly. Prokázaly v krvi zvýšenou hladinu nádorových markerů, které mohou značit, že se onemocnění vrátilo.

„Test na jeden marker nádoru vyšel dobře, ale druhý je zvýšený. To znamená, že musím podstoupit další testy a být pod dohledem. Ale jsem pozitivní a hodnotím svůj dosavadní život. Pomáhá mi to vidět věci v perspektivě a připomíná mi to, co jsem se v průběhu léčby rakoviny naučila,“ napsala herečka ke svému příspěvku na Instagramu. Shannen se snaží být optimistická, protože tvrdí, že zvýšená hladina může být způsobena celou řadou věcí.

Herečka bojuje s rakovinou prsu od roku 2015. Po té, co jí byla diagnostikována, začala ihned docházet na léčbu a podstoupila operaci. Na podzim 2016 se Shannen rozšířily nádorové buňky do mízních uzlin. Po chemoterapii a ozařování se podařilo rakovinové zárodky zničit. Herečka o průběhu nemoci pravidelně informovala své fanoušky na sociálních sítích. Jejich reakce jí pomáhaly během celé léčby.

Sdílejte článek

Přečtěte si také