TopStar

24. srpna 2015 12:55

Hitmaker z kapely Slza nazpíval další velký hit, tentokrát k seriálu Přístav

Song "Lhůta záruční" je nejhranější domácí skladnou za poslední rok a zařadil se s 6,5 miliony zhlédnutí k nejvyhledávanějším českým videím na YouTube. Kapela SLZA se navíc představí i v seriálu Přístav, který vstupuje na obrazovky Primy.

Ještě to není ani rok, co se v českém éteru objevilo jméno skupiny SLZA. Jejich druhý singl „Celibát“ jen podtrhl hitový potenciál této výjimečné popové formace. Následovala vítězství v Hudebních cenách Evropy 2 (kapela a objev roku) a dvě stříbrné ceny si odnesli z Hudebních cen Žebřík (objev a píseň roku). Slza byla headlinerem letošního Utuberingu, odehrála desítky koncertů po celém Česku a zájem o ni neustále roste. A nazpívala i úvodní píseň k seriálu Přístav.

Katarze

Talentu a citu pro silnou píseň charismatické dvojice složení Petr Lexa – zpěv a Lukáš Bundil – kytara si všimli také tvůrci nového seriálu Přístav, který vyplouvá na obrazovky TV Prima již tuto středu 26. 8., a oslovili je na spolupráci na průvodní písni k seriálu.

Singl „Katarze“, za jehož textem opět stojí dvorní textař skupiny Ondřej Ládek, nezapře chytlavý refrén ani hitový potenciál. „Katarze je o snaze napravit nefungující vztah, přestože víme, jak malá je pravděpodobnost, že se vše vrátí do starých kolejí. Může jít o vztah k životu jako takovému, který se pokoušejí napravit hrdinové seriálu, kteří utíkají z rušného velkoměsta a hledají nové útočiště v přístavu,“ vysvětluje Lukáš, který je spolu s producentem Slzy Daliborem Cidlinským jr. autorem hudby.

„Moc nás těší, že si autoři seriálu vybrali jako průvodní píseň Katarzi a my ji tak budeme slýchávat několikrát týdně v TV. Přejeme Přístavu, ať má šťastný vítr v plachtách!“ doplňuje zpěvák Petr Lexa.

Již brzy kluci představí k singlu také videoklip, který by měl být předzvěstí jejich připravovaného debutového alba, jež vyjde letos na podzim. A pokud vše půjde jak má, tak o hity na jejich prvním CD rozhodně nouze nebude.

Seriál Přístav uvidíte už tuto středu a zároveň si můžete poslechnout i kapelu SLZA.

Kompletní přehled plánovaných vystoupení: http://skupinaslza.cz/koncerty/

BONUS! Poslechněte si znělku seriálu Přístav od kapely SLZA:

Sdílejte článek

Přečtěte si také