TopStar

22. září 2018 17:57

Holé zadky a tuny make-upu už nefrčí! Titulní strany časopisů, které změnily svět módy

V době internetu to mají tiskoviny těžké. Nebuďme ale pesimisty, hvězdy se na titulních stranách módních časopisů pořád objevovat chtějí. Právě titulky udávají současné trendy a odrážejí dnešní dobu. A které jsou ty nejvýraznější a změnily celý svět módy? Budete překvapeni!

Life, 1965

Tak tenhle švédský fotograf si troufl! Lennart Nilsson chtěl ukázat světu krásu vzniku života a pomocí cystoskopu a k němu připevněné kamery vytvořil fotku, která obletěla snad celý svět. Embryo v 18. týdnu se dostalo na titulní stranu světově uznávaného časopisu Life a stalo se tak nejúspěšnějším projektem všech dob.

Playboy, 1971

Roku 1971 se časopis Playboy rozhodl dát na svou titulní stranu první modelku tmavé pleti. Říkáte si, že to není nic zvláštního? V té době tedy bylo! První afroameričankou na přebalu (nejen) pánského časopisu se tak stala kráska Darine Stern.

Vanity Fair, 1991

Fotka tehdy osmadvacetileté herečky Demi Moore si pokořila svět! Fotografka Annie Leibovitz vytvořila senzaci v podobě první hollywoodské herečky na titulní straně, která se nechala nafotit úplně nahá v pokročilém stádiu těhotenství. Později fotku kopírovala nejedna hvězda a nejeden módní časopis, právě Vanity Fair se ale zapsal do historie jako ten úplně první.

Time, 1997

Ellen DeGeneres se na vrcholu své kariéry rozhodla nafotit pro dubnové číslo časopisu Time z roku 1997, kde otevřeně promluvila o své homosexualitě. Po tomhle činu si sice zažila krušné chvilky, i přesto se pro mnohé stala právě ona hrdinkou.

Newsweek, 2011

29. dubna 2011 si Kate Middleton vzala prince Williama. A jen několik měsíců poté jí časopis Newsweek ‚‚uspořádal‘‘ schůzku se zesnulou princeznou Dianou. Do fotky, kde pózuje vévodkyně z Cambridge vložili designeři i fotografii princezny z Walesu.

Elle, 2015

Modelka Nicole Trunfio se společně se svým novorozeným synkem na titulku australského Elle dostala náhodně. Původně měla pózovat sama, ale chlapec měl hlad a fotograf se tak rozhodl zpečetit moment krmení, který pak obletěl celý svět.

Interview, 2015

Roku 2015 vydal časopis Interview hned celou sérii titulních stránek. Na těch byly hvězdy, které si fotku udělaly vlastně samy. Selfiečka Madonny, Seleny Gomez a dalších celebrit, které dnes nikoho nepřekvapí, vypadaly v té době svěže a šly ruku v ruce s tehdejší dobou.

Sports Illustrated, 2016

Nové tisíciletí se stalo i epochou odlišnosti představ o kráse. Jednou z nejkomentovanějších titulek se stala ta z roku 2016 časopisu Sports Illustrated, kde se představila modelka plus-size Ashley Graham. Šlo o první titulní stranu s plus-size modelkou vůbec a další časopisy začaly myšlenku okamžitě přejímat také.

Time, 2017

Kampaň #MeToo rozpoutala minirevoluci americké společnosti a velmi hlasitě se rozlehla i po zemích celého světa. Časopis Time porušil tradici a nezvolil jedinou osobu roku. Tento titul věnoval všem, kteří se nebáli veřejně promluvit o sexuálním obtěžování a násilí. Výsledná titulní strana z loňského roku se stala jakýmsi portrétem.

Vogue, 2017

Italský Vogue se rozhodl udělat hrdinkou své titulní strany 73letou Lauren Hutton, čímž chtěl překročit věkové hranice, kterými se módní průmysl řídil po celá desetiletí.

Harper’s Bazaar, 2018

Kanadská modelka Winnie Harlow trpí onemocněním vitiligo (narušení pigmentace kůže), je ovšem jednou z nejvyhledávanějších modelek současnosti a královnou červených koberců. V květnu letošního roku se stala tváří singapurského vydání Harper’s Bazaar.


Přečtěte si také