TopStar

2. června 2018 09:31

Ilona Blašková

Hollywoodské hvězdy a jejich bizarní fobie

Každý z nás má nějakou „věc“, která mu nahání strach nebo v něm vzbuzuje nepříjemné pocity. Strach z pavouků, výšek nebo ze stísněných prostor je poměrně běžná záležitost. Jsou ale i kurióznější fobie. Například strach ze zrcadel, balonků nebo motýlů. Těmi trpí i slavné osobnosti. Které? Podívejte se níže, kdo je největší strašpytel!

David Beckham (43)

Metrosexuální fotbalista proslul také jako módní ikona. A vytahané, děravé triko a tepláky se zatrhanými nitkami doma rozhodně nenosí. David totiž trpí strachem z nepořádku – ataxofobií. Jeho domov patrně patří k nejčistším a nejorganizovanějším. Vše kolem něj musí být srovnané, barevně sladěné a čisté. Prostě dokonalé. Fotbalista také dává přednost sudé před lichou. Jednou jeho žena Victoria prozradila, že když mají doma tři plechovky dietní koly, raději jednu vyhodí. A údajně má fobii i ze žab a nejrůznějších chorob.

Madonna (59)

Královna popu působí vždy sebejistě a neohroženě. Ale jen do té doby, než uslyší bouřku. Zpěvačka totiž trpí strachem z hromobití – brontofobií.

Nicole Kidman (50)

Pánové, tuto něžnou herečku byste na sbírku motýlů asi nenalákali. Nicole z nich má panický strach. „Když jsem se vracela domů ze školy, občas se stalo, že na brance seděl velký motýl. Raději jsem přelezla plot, než abych tou brankou prošla," prozradila onehdy Nicole. Se svým strachem se ale snažila vypořádat. Nechala se prý v muzeu zavřít do místnosti plné motýlů. Ale vůbec to nepomohlo. "Klidně bych skočila s padákem, nechala se zasypat šváby, ale motýla na sobě nesnesu," řekla.

Orlando Bloom (41)

Odvážný pirát z Karibiku má v kalhotách naděláno, když vidí... prase! Fobie z vepřů ale není až tak výjimečná. K jejímu rozšíření přispěla i prasečí chřipka.

Christina Ricci (38)

Role ve snímcích typu „Adéla ještě nevečeřela“ nebo „Šípková Růženka“ by tato americká herečka pravděpodobně nikdy nepřijala. Má totiž strach z květin a sazenic – botanofobii. Spát jí nedají především popínavé rostliny. Lidé trpící touto fobií mají strach, že je květiny chtějí zabít!

Pamela Anderson (50)

Zděšení a úzkost při pohledu do zrcadla pociťujeme téměř všichni. Zejména po ránu! Sexbomba Pamela Anderson se ale zrcadel bojí. Má eisoptrofobii. Jak se ale s touto fobií může upravit a nalíčit?

Matthew McConaughey (48)

Hollywoodský krasavec má také slabinu – klitrofobii. Není to strach z určité ženské partie, jak by se mohlo na první pohled zdát. Potíž mu dělá, vstoupit do obchodního domu otáčivými dveřmi. Právě z nich a jiných, podobně stísněných prostor má strach. „Nemám rád otočné dveře. Mám dojem, jako bych vstupoval do temného tunelu,“ prozradil v jednom rozhovoru.

Johnny Deep (54)

Za svou fobii se nikdy nestyděl. Charismatický herec má coulrofobii, tedy strach z klaunů. „Děsí mě ten namalovaný škleb na bílé tváři a z jejich rádoby úsměvu mi jde mráz po zádech,“ prohlásil herec.

Keanu Reeves (53)

Když se malé děti bojí tmy, je to vcelku normální. Ale strach z ní má i tento hollywoodský herec. V noci usíná při rozsvícené lampičce a pro jistotu má po domě vyskládáno spoustu svíček a baterek. Pro případ, že by náhodou vypadla elektrika. Stejnou fobií, tedy nyktofobií, trpí i zpěvačka Katy Perry nebo herec Bruce Willis.

Oprah Winfrey (64)

Zajímavou fobii má známá americká moderátorka. Bojí se balónků. Respektive zvuku při jejich prasknutí. Prý jí připomínají střelbu.

Leonardo DiCaprio (43)

Sukničkář a idol mnoha žen má strach z chodníků. Odmítá prý šlapat na skvrny od žvýkaček.

Woody Allen (82)

Slavný režisér je snad největším sběratelem fobií. Je známo, že má strach z hmyzu, slunce, psů, jelenů, zářivých barev, dětí, výšek, stísněných prostor, davů a rakoviny.

Sdílejte článek