TopStar

31. března 2018 13:11

Hollywoodské hvězdy se slovanskými kořeny! Jak zní jejich příběhy?

Mnozí znají příběhy a původ hereček Mily Kunis, Milly Jovovich nebo Helen Mirren. Málokdo už ale ví, že i hvězda Whoopi Goldberg má kořeny z Ruského impéria. Pojďme se podívat na některé z těch, kteří rozhodně nejsou čistokrevnými Američany.

Steven Seagal (65)

Otec Stevena Seagala byl původem z Petrohradu, hercova žena mluví plynně rusky a sám herec se obklopuje převážně ruskými přáteli, kteří žijí ve Spojených státech. A roku 2016 získala hvězda akčních trháků dokonce ruské občanství.

Harrison Ford (75)

Hercova babička Anna opustila Ruské impérium roku 1907. Ve Spojených státech poznala svého budoucího muže Harryho Niedelmanna, který prchal z Impéria také. Harrison se jmenoval právě po dědečkovi Harrym. V současnosti se herec věnuje vyhledávání svých kořenů, kteří dosud ještě v Rusku žijí. Také se filmová hvězda nechala slyšet, že když přijel na území Ruska a viděl rysy v obličeji zdejších obyvatel, viděl v nich i svou matku, babičku a další příbuzné.

Sylvester Stallone (71)

Rosa Rabinovich, babička hollywoodského herce se narodila v Oděse a jeho matka, astroložka Jackie Stallone v polovině osmdesátých let Rusko navštěvovala a setkala se dokonce s Michailem Gorbačovym.

Steven Spielberg (71)

Hvězdný režisér má ruské kořeny ze všech stran. Podle jeho slov vyrostl v ruskojazyčném prostředí. Jeho dědeček i babička z otcovy strany emigrovali do USA roku 1906. Je zajímavé, že manžel Stevenovy sestry je vzdálený příbuzný spisovatele Borise Pasternaka.

Michael Douglas (73)

Dědeček hvězdného herce žil pod běloruským Mohylevem a roku 1908 společně se svou ženou Ruské impérium opustil. Jeho syn, budoucí herec Kirk Douglas a vnuk Michael Douglas se už narodili ve Spojených státech.

Leonardo DiCaprio (43)

Elizaveta Smirnova, babička DiCapria se narodila v Ruském impériu. Leo si byl s babičkou velmi blízký a roku 2003 s ní dokonce navštívil festival ruského filmu v Los Angeles. I Leonardův dědeček byl původem Rus.

Whoopi Goldberg (62)

A dokonce i herečka Whoopi Goldberg má ruské kořeny! Její prababička z matčiny strany byla původem z carského Ruska.

Mila Kunis (34)

Milena Markovna Kunis se narodila ve městě Černovice na Ukrajině. Roku 1991 se Elvira a Mark Kunis vydali s celou rodinou do Spojených států a v kapse měli pouhých 5 tisíc! Rodiče chtěli, aby měla Mila a její bratr Michael co nejlepší zázemí. Ale první časy Mily byly velmi náročné. Podle jejích slov se v nové škole i novém americkém prostředí cítila jako hluchoněmá.

Natalie Portman (36)

Předci Natalie z matčiny strany žili v Ruském impériu a hereččini rodiče jsou původem z Kišiněvu. Když oslavila Natalie třetí narozeniny, její rodina se v naději na lepší život přestěhovala do Spojených států. Specifické příjmení Portman je dívčí jméno její babičky z matčiny strany Bernice Stevens. A právě díky babiččiným vyprávěním o ruském baletu se Natalie začala věnovat tanci. Roku 2011 se jí to stalo osudovým a za svou roli baletky ve filmu ‚‚Černá labuť‘‘ získala dokonce Oscara.

Winona Ryder (46)

Babičce a dědečkovi Winony Ryder se při emigraci do USA přihodil neuvěřitelný příběh. Jejich rodina byla Tomchina, ale na emigračním oddělení popletli identifikaci této rodiny s jinou. Nakonec se do Spojených států rodina Tomchiných dostala jako rodina Horowitzových. Na ruské kořeny se ale nikdy nezapomnělo a Winonin bratr se jmenuje Uri, podle kosmonauta Jurije Gagarina.

Helen Mirren (72)

Britská herečka Helen Mirren je rozená Elena Vasilijevna Mironova. Její předci byli z aristokratické rodiny a opustili Ruské impérium po revoluci roku 1917. Tehdy byl hereččin otec ještě dítětem. V Helenině fotoalbu jsou i zachovalé fotografie jejího dědečka Petra Mironova v oficírské uniformě carské armády. Helen vypráví, že dědeček byl zapřísáhlým monarchistou a s pádem carského režimu se nemohl smířit. S celou rodinou se tedy rozhodl odejít do Anglie. Herečka dokonce zjistila, že její prapraprapradědeček z otcovy strany bojoval proti Napoleonovi v bitvě u Borodina.

Od 1. března mohou fanoušci navštívit v kinech nový Helenin snímek ‚‚Winchester: Sídlo démonů‘‘. Helen zde ztvární vdovu Sarah Winchester, dědičku zbrojního impéria a rodinného sídla. Sarah umírá muž a ona je tedy jediným vlastníkem sedmipatrového objektu se spletitou architekturou. Aby toho nebylo málo, tak se v domě začnou zjevovat duchové mrtvých, kteří zemřeli na následky střelby z pušek, které právě rodina Winchester vynalezla. Jak tomu tak ale ve filmech podobného ražení bývá, chtějí se Mirren a jménu Winchester samozřejmě pomstít...


Přečtěte si také