TopStar

7. června 2013 16:40

Dagmar Dandová

Horváthová pomáhala zatopeným: Mám z toho deprese!

Když se herečka Petra Horváthová (27) plavila s hasiči na lodi po zatopených Křešicích na Litoměřicku, uvědomila si, že by ráda změnila životní styl. Rozhodla se víc pomáhat tam, kde je potřeba.

„Ze začátku jsem se hrozně bála jet do oblastí, které zasáhla povodeň. Až na místě jsem viděla, že lidé, které neštěstí postihlo, jsou hrozně optimističtí a vstřícní,“ říká Petra Horváthová. „Zatím se drží, musí být v pohotovosti, voda je ještě ohrožuje. Psychický propad nastane až ve chvíli, kdy pomine bezprostřední ohrožení a budou se muset vypořádat s následky povodní,“ myslí si Horváthová, která se s FTV Prima v rámci humanitární akce „Prima pomáhá“ vypravila do zatopených obcí.

Zážitků si odtamtud herečka, která v primáckém seriálu Cesty domů ztvárňuje Vendy Bernátovou, odnesla spoustu. „Nejvíc mě fascinoval obrovský dům s dveřmi a okny otevřenými dokořán, okolo kterého plavala lednice, bazén a různé spotřebiče. Bylo to strašně depresivní a místní lidé se snažili odlehčit situaci vtipkováním. Působilo to na mě jako absurdní humor kombinovaný s šíleným smutkem,“ vypráví a rozčileně pokračuje: „Jsem naštvaná na vládu, že takovou katastrofu dopustila. Za spoustu věcí totiž nemůže jenom příroda,“ myslí si herečka.

Petra Horváthová slíbila, že se do Křešic ještě vrátí, až to bude potřeba. „Chystám se teď na festival Mental Power a pak mě čeká spousta divadelních projektů, o kterých zatím ještě nechci mluvit. Jak ale budu mít zase volno, hned se někam přihlásím jako dobrovolník,“ slibuje Petra Horváthová.

-red-

Sdílejte článek

Přečtěte si také