TopStar

19. března 2018 10:00

Hra na veřejnosti: Nejlepší přátelé na plátně, kteří se v realitě nenávidí

Je třeba neuvěřitelného profesionalismu, aby herci zvládli zahrát pevné přátelství, i když svého kolegu nemohou vystát. Pojďme se podívat na nejzářivější případy, kdy se herečtí kolegové nenávidí, ale ve filmech musí hrát nerozlučné dvojice.

Sarah Jessica Parker a Kim Cattrall

V únoru roku 2004 se všichni chystali k blockbusteru ‚‚Sex ve městě‘‘, ale premiéra plnometrážního filmu byla nakonec odložena. Důvodem byla hádka jedné z hlavních hereček Kim Cattrall s ostatními kolegyněmi, protože sebevědomá hvězda si řekla o pořádnou částku, což se ostatním dámám samozřejmě nelíbilo. Spor se stal nejdiskutovanějším tématem z Hollywoodu a na ceremonii předávání cen Emmy Awards se fotily všechny dámy z hlavních rolí bez Kim. Cattrall se tehdy nechala slyšet: ‚‚Copak jsme nejlepší přítelkyně? Ne. Jsme profesionální herečky a každá má svůj život.‘‘

Poté, co byl film uveden na plátna, Sarah Jessica Parker vyvrátila slova Kim. ‚‚Jsme stále přítelkyně a já bych se s Kim ráda viděla častěji. Ona chce vydělávat více a nikdo není v právu ji za to odsuzovat.‘‘ Poté se i sama Cattrall umoudřila a řekla, že o závratnou nenávist v jejich kolektivu nejde, ale... třetí pokračování filmu ‚‚Sex ve městě‘‘ se do kin nedostane, protože právě Kim se rozhodla, že v něm hrát nebude.

Po smrti Kimina bratra vyjádřila Parker herečce upřímnou soustrast, ale Cattrall ji označila za sobeckou osobu. ‚‚Nejsi ani má příbuzná, ani přítelkyně. Proto tě naposled žádám, abys přestala veřejně hrát hodnou holčičku na úkor mé osobní tragédie.‘‘

A několik dní poté se Parker znovu nechala slyšet, že mezi ní a Cattrall nikdy k žádnému sporu nedošlo, ale jen kvůli tomu, že Sarah se hádat nechtěla a stále konfliktní situace usměrňovala. ‚‚Nikdy jsem Kim na její urážky neodpovídala stejnou měrou. Mezi námi došlo ke skvělé spolupráci, rozuměli jsme si se všemi, kdo na seriálu i filmových zpracováních dělali. Ke sporům nikdy nedošlo, protože jsem na urážky nereagovala a nikdy nebudu,‘‘ oznámila Sarah Jessica Parker.

Blake Lively a Leighton Meester

Podle slov producenta a autora světově oblíbeného seriálu ‚‚Superdrbna‘‘ Joshe Safrana nebyly Blake (seriálová Serena) a Leighton (seriálová Blair) tak nerozlučnou dvojkou jako před kamerou. Ještě roku 2008 zveřejnil časopis New York informace o negativním vztahu dvou slečen. Dívky se musely pořádně snažit, aby se jim podařilo sehrát natolik kvalitní přáteství a už v roce 2013 zveřejnil anonymní zdroj: ‚‚Přátelství, o které se Meester a Lively tolik pokoušely, vyprchalo. Obě se teď snaží vyhýbat jedna druhé.‘‘

Bruce Willis a Cybill Shepherd

Celých 5 sezón seriálového hitu své doby ‚‚Měsíční svit‘‘ šlo především o nespory detektiva Davida Addisona (Bruce Willis) s jeho kolegyní Maddie Hayes (Cybill Shepherd). Tím ale chtěli skrýt přitažlivost, která mezi nimi panovala. Jak ale později oba herci přiznali, jejich vztah byl na ostří nože. Roku 1989 seriál skončil, protože situace na natáčení přesáhla hranice. Vztahy mezi dvojicí byly stále napjatější a jakákoli budoucí spolupráce již neměla význam.

Teri Hatcher a Marcia Cross

Jak zmínil producent seriálového hitu ‚‚Zoufalé manželky‘‘ Marc Cherry: ‚‚Teri je nejzlejší žena na světě.‘‘ A tato slova nejsou jen tak vyřčená do větru. Hatcher se pohádala snad se všemi svými seriálovými kolegyněmi i kolegy. Jedním z důvodů se stal honorář. Každá herečka měla určenou sumu, ovšem Teri se rozzuřila, že její honorář je nižší než ten Marcii. Později se Teri naštvala i za to, že při oficiálním seriálovém focení nebyla ve středu všech fotografií, a skandálně opustila studio. Všichni byli ale spokojenější a nikdo ji nechtěl zvát zpět.

Shannen Doherty a Alyssa Milano

Doherty byla vždy středem dění a ne ve zrovna dobrém smyslu. Poté, co odešla ze seriálu ‚‚Beverly Hills 90210‘‘ pozvali kontroverzní herečku do někdejšího trháku ‚‚Čarodějky‘‘. Tam se ale Shannen stejně jako v předchozím seriálu pohádala se všemi svými kolegyněmi. Nejvážnější konflikt ale proběhl s herečkou Alyssou Milano, která ztvárnila seriálovou Phoebe. Ve třetí sezóně postavila Alyssa producenta Aarona Spellinga před volbu - buď ona nebo Doherty. Výběr padl na Phoebe a Shannen vymyslela své postavě smrt a opustila seriál.


Přečtěte si také