TopStar

20. května 2019 11:06

Tereza Šulcová

Hra o trůny končí a vztek fanoušků roste! Petici o přetočení celé série podepsal už milion lidí

Dnes kolem třetí hodiny ranní byla zveřejněna poslední epizoda k nejpopulárnějšímu seriálu současnosti Hra o trůny. Fanoušci se závěrem nesouhlasí a podepisují petici, která by měla přimět televizní stanici HBO, aby nechala celou osmou sérii přetočit. Petici podepsal už milion lidí.

Šance na úspěch jsou velmi malé, nikdo nečeká, že by mu tvůrci vyšli vstříc. I fanoušci jsou si tohoto faktu vědomi, jen chtějí dát najevo svou nespokojenost. Podle nich očekávali „něco víc“. Celá osmá řada je podle nich výmyslem, který posouvá seriál na dno.

V petici fanoušci prosí televizní stanici HBO, aby přetočila celou osmou sérii a udělala z ní opravdovou podívanou. Seriál se inspiroval knižní předlohou George R. R. Martina, který k závěru knihy ovšem nedošel a ta je tak stále nedokončená. Tvůrcům však poradil, jak by mohl celý seriál skončit. Ti s tím ale nesouhlasili a našli si své možné závěry, jak by nejsledovanější seriál světa měl být dokončen.

Do fanoušků se obul i dvaadvacetiletý herec Isaac Hempstead, který v seriálu ztvárnil Brana Starka. „Je to absurdní, je to prostě směšné, že se fanoušci domnívají, že mohou požadovat jiný konec, protože tenhle se jim nelíbí,“ řekl herec, který si toto jednání bere pravděpodobně dost osobně.

Herečka Sophie Turner, představitelka Sansy Stark, se svěřila, že s koncem seriálu je ze svého hlediska spokojená. „Každopádně si myslím, že spousta lidí bude pěkně naštvaná,“ dodala herečka.

Zajímavostí je, že stanice HBO chtěla seriál natáhnout na 10 dílů, jak bylo doteď zvykem. S tím nesouhlasili tvůrci David Benioff a D. B. Weiss, kteří poslední sérii zkrátili na 6 dílů.

Sdílejte článek
Štítky Hra o trůny Sophie Turner

Přečtěte si také