TopStar

18. března 2018 18:00

Hrůzy z dětství: Které hvězdy si místo šťastného dospívání prošly peklem?

Násilí, hádky rodičů, příliš mnoho dospělých problémů a málo dětských radostí. Právě to jsou hlavní body z dětství a dospívání našich hrdinů. Podařilo se jim z děsivých situací ale dostat a sami si vybudovali svou fantastickou kariéru. A o kom je tedy řeč?

Oprah Winfrey

Pod jménem Oprah si každý představí neuvěřitelný úspěch. Cesta ke slávě jedné z nejbohatších žen Spojených států byla typickým americkým snem. Úplný start byl ale mnohem náročnější a představoval životní dno. Winfrey se narodila do rodiny uklízečky a kadeřníka a své rodiče viděla velmi zřídka. Prvních 6 let svého života prožila Oprah u babičky na vesnici a právě díky ní se naučila číst, když předčítala Bibli. Je ovšem pravdou, že za každý malý prohřešek byla holčička okamžitě bita. Po nějaké době se o dívku její matka přeci jen začala zajímat a vzala si ji do ghetta, kde žila. Oprah začala chodit do místní školy a bavit se se svými vrstevníky. Zní to jako ideální dětství? Ani ne. Winfrey v jejích 9 letech znásilnil její nevlastní bratr a sexuální obtěžování od jejích bratrů, strýčka i známých pokračovalo i v budoucích letech.

Ve 13 letech Oprah otěhotněla (není jisté, kdo byl otcem), a aby mohla zemřít a ukončit tyhle hrůzy, vypila čistící prostředky. Přežila ovšem a dokonce porodila, ale ihned po porodu dítě zemřelo. A Winfrey pocítil, že jí spadl kámen ze srdce. Život jí dal druhou šanci a dívka hned po porodu utekla ke svému otci. Ten udělal vše pro to, aby se dívka dostala na univerzitu a zvedla se z úplného dna.

Charlize Theron

Otec herečky Charlize Theron byl chronický alkoholik, který bil svou ženu a na dceru mířil loveckou zbraní. 21. června 1991 zastřelila Gerda Theron před zraky patnáctileté Charlize svého muže. ‚‚Nikdy jsem se na to za matku nezlobila, ona nám zachránila život,‘‘ říká o tragédii Theron.

Drew Barrymore

Dívenka Drew se jednoho dne vzbudila a zkrátka byla slavná. To jí bylo pouhých 6 let, když vyšel filmový trhák Stevena Spielberga ‚‚E.T. - Mimozemšťan‘‘. V 9 letech byla holčička nominována na cenu Zlatý glóbus za roli v dramatu ‚‚Irreconcilable Differences‘‘, kde si zahrála dívku, která chce zasoudit své rodiče, protože se chtějí rozvést. A ve stejném věku začala Drew kouřit. V 11 letech začala Barrymore systematicky pít alkohol, ve 12 kouřit nejen cigarety, ale i marihuanu, no a ve 13 se dostala ke kokainu. Podle toho, co herečka říkala, absolutně nemá představu, kdo byl její první sexuální partner: k celé situaci prý došlo na večírku a Drew byla příliš opilá. Ve 13 se zároveň začala léčit od všemožných závislostí a o rok později chtěla spáchat sebevraždu.

První krok k novému životu byla autobiografie, kterou tehdy patnáctiletá Drew napsala a všechna přiznání, co uvedla, byla jen ku prospěchu. Roku 1995 vyšel snímek ‚‚Dámská jízda‘‘ a o rok později komedie Woodyho Allena ‚‚Všichni říkají: Miluji tě‘‘, kde celému světu herečka ukázala, že je seriózní herečkou.

Nicki Minaj

Nicki nevyrůstala jen v chudé, ale i ve zcela neúspěšné rodině. Její otec byl alkoholik a narkoman, bil matku i dceru, a jednou dokonce podpálil jejich dům, aby se rodině pomstil, že si ho neváží. Minaj vždy upřednostňovala trávit čas kdekoli jen ne doma. Většinu nocí prospala na zadních sedadlech v autě.


Přečtěte si také