TopStar

1. dubna 2014 13:00

Dagmar Dandová

Hugh Laurie chce v Čechách otevřít obálku fyzické roztomilosti

Charismatický herec, spisovatel a zpěvák Hugh Laurie, který v loňském roce koncertoval v Praze, si Čechy velice oblíbil. Naplánoval si, že sem v červenci se svou kapelou The Copper Bottom Band znovu přijede. Tentokrát do Brna.

"Tahle skupina hraje nejlíp, jak ji kdy uslyšíte. Otevírá obálku fyzické roztomilosti," uvedl Hugh Laurie, který se v letošním roce objeví ve vysokorozpočtovém filmu Tomorrowland po boku George Clooneyho.

Laurie v Brně vystoupí na jediném koncertě, a to v Kajot Aréně 22. července 2014 od 20.00 hodin.

"Myslím, že vám můžu slíbit skvělý zážitek!” slibuje herec Hugh Laurie.

Kdo je Hugh Laurie?

Umělec hrál v mnoha filmech, například to byly: Rozum a cit (1995) s Emmou Thompson a Kate Winslet, oblíbený film z produkce Walta Disneyho 101 dalmatinů (1996), kasovní trhák Muž se železnou maskou (1998), Madam Bette (1998), Myšák Stuart Little (1999), Myšák Stuart Little 2 (2002), Let Fénixe (2004), Street Kings (2008) nebo Monstra vs. Vetřelci. V roce 2011 si zahrál spolu s Jamesem McAvoyem a Billem Nighym hlavní roli ve filmu Velká vánoční jízda.

Mezi jeho nejznámější televizní role patří postava Bertieho Woostera v působivé čtyřdílné sérii Jeeves and Wooster (1990–1995). Mezi kultovní bezesporu patří Laurieho role v seriálu Černá zmije. Zahrál si také v jednom z nejoblíbenějších TV seriálů vůbec – v Přátelích (1998). Jeho nejznámější seriálovou rolí je ale bezesporu postava doktora Gregoryho House v seriálu Dr. House, za kterou získal dva Zlaté glóby, dvě ocenění Screen Actors Guild Award a šest nominací na cenu Emmy.

Jeho první román Obchodník se smrtí (The Gun Seller), vydaný ve Velké Británii a USA, který zaznamenal řadu ohlasů ze stran kritiků, bude adaptován jako scénář pro MGM.

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek

Přečtěte si také