TopStar

11. dubna 2019 11:00

Markéta Škorňová

Hvězda britského seriálu Bodyguard si stěžuje na herecký průmysl: Požadavky ohledně tělesné váhy jsou nereálné!

Herec Richard Madden, hvězda seriálu Bodyguard, veřejně vystoupil proti nereálným požadavkům ohledně fyzického vzhledu. Nejvíce Maddenovi a jeho hereckým kolegům vadí nereálné nároky na jejich hmotnost.

Je to tak, i muži v herecké branži čelí kritice kvůli vzhledu. A i oni se tím mnohdy velmi trápí. Své o tom ví herec Richard Madden, který se s tímto problémem svěřil v britském čísle Vogue.

„Nejen ženy jsou pod palbou kritiky. Tohle téma se týká i mužů v herecké profesi,“ začal své vyprávění herec. „Prošel jsem si mnohými castingy, kde mi bylo řečeno, že musím zhubnout a začít více cvičit, abych podle nich vypadal dokonale,“ pokračoval Madden.

A to není zdaleka vše. Richard přiznal, že není žádnou výjimkou, když herci za celý den sotva něco sní, do toho naplno pracují a ještě musejí makat na postavě se svými osobními trenéry.

Madden, na kterého se můžeme těšit v seriálu Hra o trůny či připravované Popelce, se také přiznal, že některé kostýmy jsou tak těsné, že vám ani nic jiného než prostě nejíst nezbyde. Reagoval tak na fotku zpěváka Sama Smitha, který na svůj Instagram postnul fotografii, pod kterou připsal, že takhle vypadá jeho tělo po několika dnech hladovění, jen aby bylo „dokonalé“ na focení.

Madden ani Smith nejsou zdaleka jediní, kteří se problémem fyzického vzhledu u herců zabývají. Minulý měsíc se svěřil i slavný australský herec Chris Hemsworth, že neustálé hlídání stravy a pohybu tak, aby byl pořád na kameře dokonalý, ho vysiluje a stresuje. „Vím, že fyzický vzhled jde ruku v ruce s tímto povoláním, ale občas už na sobě cítím, že je toho moc. Když mám volno a jdu ven a náhodou si všimnu fotografů schovaných v křoví, téměř okamžitě se mi hlavou začnou honit myšlenky, jestli mám zatažené břicho a zda jsem za těch pár dnů volna nepovolil."

Jak je vidět, herectví nejsou jen červené koberce a sošky Oscarů, ale také pořádná dřina, na kterou není připraven každý.

Sdílejte článek

Přečtěte si také