TopStar

5. února 2020 10:10

Hvězda CNN Prima News slaví narozeniny, těší se na dort od maminky

Hvězda CNN Prima News slaví ve středu 5. února své 49. narozeniny. Při té příležitosti zapátrala v rodinném fotoarchivu a našla skutečné poklady. Prozradila také, proč letos chystá oslavu na dvakrát a co nesmí nikdy chybět.

„Letošní narozeniny budu slavit určitě na etapy. Se skupinkami přátel a s rodinou. Beru to spíš jako příležitost se potkat než cokoli jiného. A protože moje mladší dcera letos studuje v zahraničí a domů přiletí až čtrnáct dní po mých narozeninách, tak oslava v rodinném kruhu bude trochu opožděná,“ prozradila moderátorka.

Má nějaké zatím nesplněné narozeninové přání? „Něco jako hodinky s vodotryskem? Ne, to asi nemám. Bylo by fajn, kdyby mi ten narozeninový den vyšel třeba na víkend, ten by byl uprostřed dlouhé dovolené a mohla bych být někde pohromadě se všemi, co mám ráda,“ směje se.

Má ale své narozeninové rituály. „Máma mi vždycky upeče fantastický dort. Ale naopak, vím, bez čeho se obejdu! Málokdy si můžu svůj narozeninový den naplánovat volno a od rána do večera dělat jenom to, co se mi líbí. Proto jsem se naučila ten den škrtnout ze svého programu lidi, co nemusím. To mi k pohodě úplně stačí,“ dodává.

Málokdo dnes ví, že byla automobilovou závodnicí! V bílé závodní helmě a kukle by ji poznal málokdo. Teď prozradila i detaily.

„Tuším, že v roce 2000 mě oslovili členové jednoho ze závodních týmů Fiesta Cupu. Hledali někoho s chutí závodit v nižší váhové kategorii. Nejdřív jsem to brala jako vtip, protože jsem den předtím nabourala svoje první auto. Ale nabídka padla a já ji přijala,“ vysvětluje.

Jaké byly její závodnické začátky?

„V týmu mi vysvětlili, že na závody na okruhu není třeba ani řidičák a nezkušenost za volantem může být i plus. Nemít žádné návyky znamená nemít ani zlozvyky. Nakonec jsem v barvách TV Prima odjezdila dvě sezóny. Znamenalo to být od března do listopadu každý víkend na okruhu v Brně nebo v Mostě,“ směje se Markéta.

A přidává ještě další detaily ze závodění. „Nikdy jsem nevyhrála, ale ani jsem ostudně neprohrávala, a byla to skvělá škola. Dodnes řídím velmi ráda a nechci to zakřiknout, ale už nebourám,“ doplňuje hvězda CNN Prima News.

Jako moderátorka se poprvé představila v roce 1993, kdy se stala jednou z prvních tváří zpravodajství TV Prima (tehdejší Premiéra TV), hlavní zpravodajskou relaci tam poté moderovala až do roku 2001. V letech 2001–2004 byla reportérkou, dramaturgyní a moderátorkou publicistického pořadu Fakta ČT.

V roce 2005 se stala moderátorkou hlavní zpravodajské relace TV Nova, kde působila až do roku 2014. Vedle Televizních novin moderovala magazín Víkend a řadu speciálních živých vysílání, včetně exkluzivních prezidentských interview a politických duelů. Od roku 2014 pak připravovala a moderovala publicistický pořad Střepiny.

Od roku 2019 je součástí týmu chystaného zpravodajského projektu CNN Prima News.

Sdílejte článek

Přečtěte si také