TopStar

29. dubna 2018 11:42

Hvězda devadesátek Heather Small konečně přijede do Prahy!

Jméno zpěvačky Heather Small (53) příliš známé není, na hity její kapely M People ale trsal téměř každý. Teď se hudebnice s hlasem bohyně ukáže i v Čechách. 10. srpna se představí na pražském Výstavišti a přinese s sebou závan nostalgie.

Zpěvačka je známá především svou spoluprací s Tomem Jonesem a kapelou M People. Její hity ‚‚Search for the Hero‘‘ či ‚‚Moving on Up‘‘ zněly každou diskotékou v devadesátých letech. Už brzy přiveze své hitovky Heather i do Prahy v rámci koncertu Dance Divas na pražském Výstavišti. Ten je oficiální akcí letošního ročníku Prague Pride.

‚‚Vybíral jsem zpěvačky s repertoárem vhodným pro více generací, proto se na jevišti objeví jak legendy, tak současné hvězdy,‘‘ nechal se slyšet producent celé akce Janis Sidovský. Koncert bude pořádán na Křižíkově fontáně a trvat bude kolem pěti hodin. Mimo hvězdné Heather se na pódiu představí třeba Dara Rolins, Ilona Csáková i osobnost českého R&B Dannie Ella. ‚‚Program odpovídá letnímu období a koncertu pod širým nebem, zazní jak největší hity každé ze zpěvaček, tak několik coververzí písniček světových div, jako jsou Pink, Diana Ross nebo Aretha Franklin,‘‘ pokračoval producent.

M People byla britská hudební skupina, která byla založená v Manchesteru roku 1990. Skupina se nejčastěji ladí do hudebních žánrů house music, pop či punk. Její největší úspěch se ukázal v 90. letech 20. století. Zakladatelé a členové skupiny byli hudebníci Heather Small, Mike Pickering, Paul Heard, a také Shovell. Název skupiny M People jsou iniciály Mike Pickering, který přišel s nápadem skupinu založit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také