TopStar

7. srpna 2019 09:42

Hvězda Top Staru je kapitánem! Má papíry na velké letadlo

Moderátor primáckého Top Staru Petr Vágner je oficiálně kapitánem! V minulých dnech si totiž dodělal pilotní zkoušky u instruktora Vítka Nováčka.

O pilotních zkouškách začal uvažovat někdy před čtyřmi lety. „Když jsem točil seriál na Slovensku a zároveň na Primě Přístav, tak abych vše stíhal ještě s dabingem, Top Starem a divadlem - navíc když D1 je rozkopaná - začal jsem uvažovat o pilotním průkazu. A tak jsem si udělal pilotní zkoušky na malou dvoumístnou motorovou Cessnu,“ prozradil Vágner.

Jenže to mu nestačilo a do letecké školy BemoAir s instruktorem Vítem Nováčkem zamířil znova. „Teď v létě mě napadlo, že bych si mohl papíry rozšířit a udělat si zkoušku na větší Cessnu, je to rychlejší a silnější letadlo s kapacitou čtyř lidí a zavazadlovým prostorem. Zkoušku jsem dodělal minulý týden, takže už s větším letadlem normálně létám. Teď jsem vzal děti do Žatce, kam jsem s nimi přiletěl, udělal jsem jim okružní výlet kolem Karlštejna a vrátili jsme se zpátky do Prahy. Teď už můžu brát celou svoji rodinu a letět z ČR například na Slovensko bez mezipřistání, protože letadlo má větší nádrže,“ těší se do oblak.

„Létání mě baví, baví mě pilotovat letadla. Nikdy to nebyl můj sen, být kapitánem a létat letadlem. Ale je možné, že si v budoucnu udělám zkoušku na nějaké větší dopravní letadlo,“ dodává Vágner.

Sdílejte článek

Přečtěte si také