TopStar

14. prosince 2014 13:20

Táňa Sáblíková

Hvězda Vinařů Tomáš Materna: Jak jsem poprvé seděl v porotě České Miss

Herec Tomáš Materna momentálně září v primáckém seriálu Vinaři, kde hraje Michala Tauše, opravdového Jihomoravana. V sobotu si ale zahrál jinou roli a to roli porotce. Prý poprvé naposledy, a kdyby to bylo na Tomášovi, určitě ne naposledy. A jak si roli porotce užíval?

„Musím přiznat, že ze začátku jsem měl trošičku strach. Říkal jsem si, vždyť tam nebudu nikoho znát, nevím, jak se to vůbec hodnotí, ale musím přiznat, že jsem strašně rád, že jsem nakonec jel. Je to naprosto úžasná akce a já jsem tu jak v ráji. Všude okolo krásné slečny,“ nechal se slyšet sympatický herec.

A jak se vlastně k porotcování postavil? „Beru to velmi zodpovědně, co se týká toho hodnocení, všechno jsem si poznamenával. Všech 46 dívek bylo krásných a tady již rozhodují detaily, je to dost těžké – rozhodnout. Vždycky přišla pětice a já si říkal, tyhle dvě nebo tyhle tři, ty jsou jasné, pak přišly další a situace se opakovala. Jednu favoritku nemám, to asi přijde až teď. Až v tom dalším kole,“ prozradil před vyhlášením užšího výběru dvaceti semifinalistek Tomáš.

Tomášovo hodnocení bylo opravdu detailní. Všiml si toho i moderátor dne Petr Vágner a Tomáš musel čelit pár vtípkům na svou adresu. „V prvním kole, když se slečny představovaly, tak jsem si hned poznamenal, čím mě která zaujala a jestli vůbec zaujala,“ přiznal herec a pokračoval. „Vím, že to asi bude znít divně, ale určitá roztomilost v obličeji, úsměv, jestli něčím vyniká na první pohled, to bylo to, na co jsem se při 1. kole zaměřoval, při druhém to už byla samozřejmě postava.“

Jak tedy probíhal finální výběr do užšího semifinálového kola? „Porota ani příliš nediskutovala o výběru dívek do užšího semifinále, vlastně se jen sčítaly hlasy. I když je pravda, že já jsem se tam s Luckou Kovandovou a Nikolou Buranskou radil. Ony vždycky říkaly, jaký je ta soutěžící typ, že vypadají jako tahle česká modelka, nebo tamta soutěžící z jiného ročníku České miss a podobně. Tak jsem je poslouchal a hodnotil s nimi. Dost mi to pomohlo.“

Po obědové pauze následovaly další dvě disciplíny, právě již z 24 dívkami. „U volné disciplíny jsem oceňoval originalitu, i když úplně nejvíc asi bylo důležité, jak to ta holka uměla prodat, jak se přitom tvářila, jestli se bála, prostě to sebevědomí. Jak prostě působila. Hodně mi utkvěla v paměti ohnivá show, jedna slečna měla krásný tanec a také akrobatický rokenrol,“ vzpomínal na pro něj ta nejlepší vystoupení Tomáš.

A že rozhodování o tom, kdo bude ve finálové desítce, nebylo jednoduché… „Při rozhovorech jsem již přemýšlel koho vybrat, protože jsem jich měl zase více než požadovaných deset. A nechcete se nikoho příliš vzdát, musíte hodnotit detaily, takže jsem se u rozhovorů zaměřoval na to, jak by jednotlivé soutěžící byly reprezentativní, prostě jsem si je dosadil do té Český Miss 2015 a představil jsem si, jaká bych chtěl, aby ta miss byla – co by říkala, jak by se chovala. Takže podle toho jsem se řídil,“ prozradil klíč ke svým rozhodnutím.

Jak je tedy nakonec Tomáš Materna s finalistkami České Miss 2015 spokojený? „S finálovou desítkou jsem velice spokojený, protože sedm z deseti soutěžících jsem trefil, takže krása. Tajné favoritky jsou asi tři,“ liboval si ve svém dobrém vkusu.

Kdo nakonec korunku pro nejkrásnější dívku České republiky získá, se dozvíte 28. března 2015.

A jak celé semifinále a castingy probíhaly?


Přečtěte si také