TopStar

2. září 2018 09:50

Hvězdného Spider-Mana potkají fanoušci už brzy v Praze!

Už brzy se fanoušci budou moci nechat lapit do sítě Spider-Mana. V Praze a Liberci se bude natáčet pokračování slavného marvelovského trháku. V hlavní roli se opět předvede mladičký herec s nevinným výrazem Tom Holland (22) a zhoupne se na své síti po Katedrále sv. Víta a Ještědu.

‚‚V září budeme natáčet americký film BOSCO, natáčení proběhne v Praze a také v Liberci,‘‘ uvedla pro Blesk agentura Extrafilms. Přitom je známo, že BOSCO je krycí název právě pro film o pavoučím muži. Děj nového dílu Spider-Mana je prozatím neznámý, ví se ovšem, že se Peter Parker vydá na výlet po Evropě.

Hlavní roli Petera Parkera si opět zahraje Tom Holland. Ten ztvární Spider-Mana už počtvrté, což znamená, že porazí své předchůdce Tobeyho Maguireho a Andrewa Garfielda. Roli hlavního záporáka si měl původně zahrát Matt Damon, ten ji ale kvůli nízkému honoráři odmítl. Mezi dalšími hvězdami se objeví třeba fešák Jake Gyllenhaal, kráska Zendaya či legenda filmu Michael Keaton. Filmová premiéra v českých kinech je plánována na 4. července příštího roku. Fanoušci Marvelu se tedy jistě mají na co těšit!

Film na motivy marvelovského komiksu zná snad úplně každý. Jde o příběh prostého středoškoláka Petera Parkera, kterého si v prvním dílu zahrál Tobey Maguire. Ten přišel jako dítě o rodiče, ve škole ho šikanovali a sám nebyl ani schopen vyznat lásku své sousedce Mary Jane. Jednoho dne ho na exkurzi v laboratoři pokouše radioaktivní pavouk a jeho život nabere úplně jiných obrátek.

Pár zajímavých faktů

1) V domě, kde žijí filmoví Parkeři z prvního dílu žila skutečně rodina Parkerových.

2) Paradoxní je fakt, že představitel prvního Spider-Mana Tobey Maguire trpí chronickým strachem z výšek.

3) Michael Jackson miloval Spider-Mana natolik, že chtěl koupit celý korporát Marvel a zahrát si roli Petera Parkera.

4) Někteří použití pavouci byli dovezeni z Nového Zélandu.

5) Herec James Franco byl sice na konkurzu do role Petera Parkera, nakonec ho ale obsadili jako záporáka Harryho Osborna.

6) Do hlavní role chtěl režisér Sam Raimi obsadit dokonce Leonarda DiCapria.

7) Sám režisér byl zvolen právě proto, že je extrémním milovníkem komiksů a vlastní jich přes 25 tisíc.

8) Ve scéně z prvního dílu, kdy lupič krade peníze a postřelí Peterova strýčka, bere si auto, které se posléze rozbije. V dalších záběrech i v dalším díle je však vůz bez poskvrnky vesele zaparkován před garáží.

9) Tobey Maguire je vegeterián. Ve scéně druhého dílu, kde jedl párek v rohlíku tak ukusoval tofu párek.

10) Druhý díl je jediným dílem Spider-Mana, který nekončí pohřbem.

11) Natáčení započalo ještě před dokončením scénáře.

12) Kirsten Dunst musela nosit vycpanou podprsenku, aby tak splňovala všechny atributy právoplatné sex bomby.

13) Když Andrew Garfield, který jako další ztvárnil Petera Parkera nasadil kostým Spider-Mana, přiznal, že štěstím uronil pár slz.

14) Všichni herci, kteří ztvárnili Spider-Mana cvičili před i v průběhu natáčení jógu a pilates.

15) Do role Mary Jane měla být zprvu obsazena Kristen Stewart.

Sdílejte článek

Přečtěte si také