TopStar

16. července 2018 10:16

Hvězdy a jejich démoni: Kdo ze slavných bojoval se závislostmi?

Zlozvyky a různé závislosti jsou u hvězd v podstatě normální záležitostí. Někteří se s nimi nezvládají vypořádat, další se ale překonali a boj vyhráli. Pojďme se podívat na některé slavné, kteří s všemožnými závislostmi bojovali a ještě bojují.

Ben Affleck

Herec v loňském roce na Facebooku otevřeně přiznal, že podstoupil léčbu alkoholové závislosti a nebylo to poprvé. Podle všeho se přiznal právě kvůli tomu, aby ukázal svým dětem, že nemusí mít strach a v nouzi si mohou říci o pomoc. Affleck také poděkoval všem svým přátelům a především bývalé ženě Jennifer Garner, která mu byla v době léčení tou největší oporou. ‚‚Je to jeden z mnoha kroků k úspěšnému znovuzrození,‘‘ nechal se Ben slyšet.

Otec pětačtyřicetiletého herce v jednom z rozhovorů zmínil, že syn se opravdu dává dohromady a je připraven vrátit se ke střízlivému způsobu života. Těžko říci, zda to Ben zvládne, vždyť o jeho závislosti se mluvilo už začátkem devadesátek. Roku 2000 podstoupil první kurz léčení a poté se držel dál od alkoholu celých 10 let.

Jeho boj zatím není u konce. Herec se často objevuje na ulicích v nestřízlivém stavu a společnost mu v tom poskytuje televizní producentka Lindsay Shookus. Zdá se, že nová přítelkyně na herce nemá úplně dobrý vliv.

Lady Gaga

Zpěvačka své závislosti neskrývá a tvrdí, že už od dětství tíhne k narkotikům a různým návykovým látkám. Její problém se vyostřil v posledních sedmi letech a samotná Gaga přiznává, že skáče od jedné látky ke druhé. Problém prý tkví v její přehnané popularitě. ‚‚Popravdě, být slavná je hrozně těžké. Na jednu stranu je to super, mám úžasné fanoušky. Na tu druhou je hrozně těžké tvářit se pořád šťastně. Jsem přeci taky jen člověk, mívám své dny a potřebu být sama. Lidé mě ale mají za mimozemšťanku, která se nemůže zlomit,‘‘ zmínila hvězda v médiích.

V rozhovoru z roku 2014 Gaga pronesla, že se rozhodla skončit s alkoholem po incidentu, ke kterému došlo na svatbě bratra jejího tehdejšího partnera Taylora Kinneyho. ‚‚Usnula jsem na trávníku uprostřed večírku ve svých luxusních šatech Versace! Bylo to tak trapné. V tu chvíli jsem všechny zklamala. Teď už mi to přijde vtipné, ale tehdy mi do smíchu rozhodně nebylo.‘‘

Eminem

Rapper má za sebou pořádně dlouhou cestu s alkoholem a narkotiky. Muzikant neskrývá, že se nejednou ocitl v šíleném stavu kvůli kombinaci alkoholu a analgetik. No a jednou málem zemřel. V jedné době vážil přes 100 kilogramů, protože prášky, kterými se ládoval ho nutily jíst stále více.

‚‚Když jsem se dostal z nemocnice, musel jsem promyslet, jak zhubnout, a jak žít střízlivě. Začal jsem běhat, to mi hodně pomohlo a začal jsem i lépe spát. Často se stává, že lidé zaměňují své závislosti za sport. Sice je to taky závislost, ale alespoň zdravá.‘‘

Letos oslavil Marshall Matters 10 let od začátku svého střízlivého života. A za to mu organizace Anonymní alkoholici udělila speciální žeton, který zpěvák hrdě předvedl na svém Instagramu. Je to zvláštní, ale Eminem se nechal slyšet, že mu ve střízlivosti hrozně pomáhá přátelství s Eltonem Johnem. A právě ten poradil i Lady Gaze, aby přestala s marihuanou. Vždyť sám sir Elton bojoval dlouhá léta s drogovou závislostí.

Colin Farrell

Herec a lamač srdcí je odjakživa znám svou vášní k alkoholu a narkotikům. Posledních 10 let se ale alkoholu ani návykových látek netkl. To ale neznamená, že by se vyléčil. Před nedávnem se z vlastní iniciativy nechal odvézt do kliniky, protože pocítil, že má k závislosti zas blízko. Teď se herec léčí v luxusní protialkoholové léčebně v Arizoně. Měsíční pobyt stojí v přepočtu kolem 720 tisíc korun.

‚‚Moc dobře ví, že je závislý a také ví, že se může kdykoli zlomit. Proto se rozhodl už dřív pro léčbu a je to správně. Nechce se zkrátka znovu ocitnout v té hluboké jámě, co dříve,‘‘ nechal se slyšet anonymní zdroj z okolí Farrella. Naposled se herec léčil před 13 lety a není to ani tak dávno, co si dělal legraci, že alkohol a drogy zaměnil za čokoládu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také