TopStar

27. června 2018 18:00

Ilona Blašková

I když práce modelky vypadá jako zábava, realita je trochu jiná. Modelka Eliška Bučková prozradila, jak to v branži vlastně chodí

Eliška Bučková se teď modelingu věnuje spíš jen příležitostně. A i když takové focení šatů nebo přehlídka vypadá jako zábava, realita je trochu jiná. Samé castingy, fitinky a věčné hladovění. No, práce modelky to není žádný med!

„No částky já prozrazovat nebudu. Můžu ale říct, že je to úplně stejná částka, jako za jeden post na instagramu. Ale tu fotku uděláte třeba za hodinu. A na té přehlídce strávíte celý den, od rána do večera. Plus ještě půl dne fittingu. Takže co se náročnosti týká, tak je určitě nejhorší přehlídka. A focení na celý den je také náročné, ale zase je to za lepší peníze," prozradila Eliška.

Rozdíly v honorářích v Česku a v zahraniční jsou markantní. Elišku ale od práce v cizině odradila mimo jiné špatná zkušenost. A to nabídka práce výměnou za sexuální služby. „Byl to jeden z důvodů, proč jsem hned po týdnu odletěla z Milána zpátky domů. A tehdy jsem si řekla, že modeling dělat nebudu. Já bych řekla, že se to zkouší na všechny. Pokud se klientovi ta holka líbí, tak to prostě zkusí. Když mi bylo šestnáct a byla jsem v Kuala Lumpur, tak tam se mnou byla modelka, které bylo čtrnáct. Byla to Ruska. A ta prostě chodila běžně každý večer s pánama," řekla. A přineslo jí to lepší zakázky? „Přineslo. To je na tom právě to strašné. Většinou ty holky říkají, že to třeba udělají jednou. Jenomže ta vidina toho, že chci víc a víc je strašně silná," dodala.

Modelky se často setkávají i s praktikami, kdy po nich firmy chtějí práci za pouhý barter, tedy produkt. Ten by podle Elišky měly modelky dostávat běžně, ale jen jako bonus k honoráři. „Když mi někdo nabídne barter jenom za to, abych mu něco zpropagovala, tak to ne. K tomu samozřejmě musí být finanční ohodnocení a ten výrobek by měl být samozřejmostí. Protože když něco mám propagovat, tak to musím vyzkoušet a musím to potom nafotit," řekla Eliška. Že některé slečny na nabídku barteru přistoupí a zpropagují všechno, od rtěnky po preparát na hubnutí, podle Elišky jen dává klientům pocit, že si můžou k modelkám dovolit cokoliv.

Sdílejte článek

Přečtěte si také