TopStar

12. listopadu 2018 08:31

Idol ženských srdcí oslavil 44. narozeniny!

Leonardo DiCaprio, kterému se přezdívá hezounek s chlapeckou tváří či expert na vztahy s mladšími modelkami, oslavil čtyřiačtyřicáté narozeniny. Tento dlouholetý čekatel na Oscara má ale (nejen) filmovému průmyslu stále co nabídnout. Pojďme se tedy podívat, jak s ním šel čas.

V roce 1989 se Leonardo objevil na televizních obrazovkách poprvé. Šlo o maličkou roli v televizním seriálu The New Lassie. O rok později si Leo vysloužil ještě dvě menší role, a to v seriálech The Outsiders a Parenthood. A právě v těchto rolích nadchl veřejnost natolik, že si vysloužil dvě nominace na ceny Young Artist.

Celosvětový Romeo

Během následujících pár let si Leonardo zahrál v sedmi filmech. Tím nejzásadnějším pro něj byl Romeo + Juliet, kde si zahrál po boku Claire Danes, se kterou pak jednu dobu i žil. Roku 1997 přichází snímek Titanic, po němž se rozpoutala jistá forma Leománie. Zrodila se hvězda a o Leonardu DiCapriovi snily miliony dívek i žen. A tenhle stav přetrval dodnes.

Pláž

V roce 1999 Leo z médií i filmových pláten zmizel. Nikoli, jeho sláva neupadala, jen se v průběhu celého roku připravoval k natáčení dlouho očekávaného filmu Pláž. I když snímek neměl tak pompézní ohlasy u veřejnosti, filmoví kritici na něj nahlížejí jako jeden z Leových nejlepších počinů vůbec.

Chytili ho?

Své kouzlo roztomilého chlapce a šibalský úsměv využil Leonardo ve filmu Chyť mě, když to dokážeš z roku 2002. Zahrál si neškodného podvodníčka, který dokázal v podstatě nemožné. Pomocí zfalšovaných dokladů, titulů a zkrátka všeho možného se stal pilotem letecké společnosti, dětským lékařem, právníkem i obhájcem. I když porušoval zákony a byl vlastně antagonistou, stejně ho diváci milovali.

Letec

Leonardo konečně získal svou první velkou filmovou cenu. Za hlavní roli v životopisném dramatu Letec si vysloužil Zlatý glóbus. Druhá šance na získání Oscara ovšem znovu nevyšla.

Prokletý ostrov

Prokletý ostrov z roku 2010 dokázal i Leovým největším odpůrcům, že jde o skutečného Herce s velkým H. Děsivý thriller poukázal na poválečnou Ameriku, na ostrov, kde je psychiatrická léčebna, z níž utekla nebezpečná vražedkyně. A Leonardo v roli detektiva po ní pátrá. Závěr filmu byl i pro toho největšího skeptika při nejmenším zajímavý.

Rok plodnosti

Leonardo získává do své sbírky Zlatých glóbů další. Za snímek Vlk z Wall Street, který byl svým způsobem Leovou hereckou krasojízdou. Nominaci na Oscara ovšem ve vítězství zas a znovu neproměnil. A to se nezlomilo ani s jeho rolí Velkého Gatsbyho, který byl natočen na motivy velkolepého románu Francise Scotta Fitzgeralda.

Konečně!

Leonardo DiCaprio se dočkal! Svého prvního filmového Oscara si vysloužil za film Revenant: Zmrtvýchvstání, kde si zahrál drsného lovce Hugha Glasse. Ten v kruté dakotské zimě 19. století přežil nejen napadení rozzuřené medvědice, ale v podstatě neustále unikal smrti jen o vlásek, aby nakonec dokázal pomstít smrt svého syna. Zde si zahrál po boku fenomenálního Toma Hardyho a kombinací toho všeho si odnáší vymodleného Oscara.

O DiCapriovi je také známo, že se nadšeně věnuje ochraně životního prostředí v celosvětovém měřítku. Navíc produkuje i rozličné projekty, například dokumentární film 11. hodina, po kterém byly zahájeny četné kampaně upozorňující veřejnost na tuto problematiku, a dokonce byla založena Nadace Leonarda DiCapria. Herec je i členem výborů ve Světovém fondu na ochranu přírody, Radě pro ochranu přírodních zdrojů a Mezinárodním fondu na ochranu zvířat.

V poslední době to vypadá, že z Lea bude velmi brzy ženáč. Jeho přítelkyně Camila randí s hollywoodskou hvězdou už nějaký ten měsíc a dvojice pochopila, že nejde o obyčejné randění, nýbrž plnohodnotný vztah. Podle všeho neměl Leo nikdy s žádnou ženou podobné plány a to ani v průběhu jeho pětiletého vztahu s modelkou Gisele Bündchen. ‚‚Gisele se chtěla vdávat, ale Leo věděl, že je příliš mladý a nebyl na takový krok připraven,‘‘ nechal se slyšet anonymní zdroj z Leonardova okolí. Dnes je ale DiCaprio ve fázi, kdy je připraven se stát nejen manželem, ale i otcem. ‚‚Je připraven k dětem. Camila miluje děti a velmi si přeje mít od Lea dítko. Nejdřív se ale musí vzít. V tomhle ohledu je zastánkyní tradic,‘‘ dodává zdroj.

Sdílejte článek
Štítky titanic Leonardo DiCaprio narozeniny modelky Romeo a Julie Chyť mě když to dokážeš

Přečtěte si také