TopStar

17. prosince 2014 19:00

Lenka Zajícová

Ikonické kabelky, které musíte znát

Toto jsou nejznámější doplňky dnešní doby. Jedná se o ikonické doplňky, po kterých prahne srdce každé milovnice módy.

1, Balenciaga Knot

Knot Bag této značky je dalším ikonickým dílem, v roce 2001 mu vdechl nový život tehdejší kreativní ředitel Tomas Maie. A udělal dobře, bez tohoto psaníčka se neobejde žádný červený koberec.

2, Dior Lady Dior

Tváří tohoto modelu se stala Jennifer Lawrence. Model je k dispozici v široké škále barev i velikostí. Nám osobně se líbí lakovaná kůže. Údajně je to největší konkurent Chanel 2.55. Jaká se nejvíce líbí vám? My chceme obě!

3, Longchamp Le Pliage

Longchamp Le Pliage je značka stará 65 let, zrodila se na konci druhé světové války. Toto je nejvíce praktická kabelka, která vypadá skvěle i po mnoha letech ustavičného používání.

4, Louis Vuitton Speedy

Tento doplněk je skvělý, protože je velice praktický a skoro nezničitelný. Sympatické je i to, že model Speedy je jeden z cenově nejdostupnějších. Nejlevnější kousek stojí 17 000 Kč.

5, Balenciaga Lariat

Nicolas Ghesquière udělal jednu tuto kabelku pro svoji kamarádku modelku. Tento model byl ale tak populární, že se začaly dělat hromadně ve třech velikostech. Stal se z nich absolutní hit.

6, Fendi Baguette

Tento model se zrodil v roce 1997. Ikonické psaníčko se od tohoto roku ukázalo v 700 různých barvách a materiálech.

7, Gucci Jackie

Gucci Jackie se poprvé objevila v roce 1947, oblíbila si ji Barbra Streisand, Salma Hayek a samozřejmě i Jackie O. V nové kolekci FW 2015 dostala tato ikonická kabelka nový minimalističtější vzhled.

8, Hermes Birkin

Kabelka je pojmenována po herečce a zpěvačce Jane Birkin. Právě vedle ní seděl v letadle bývalý kreativní ředitel této francouzské značky Jean-Louis Dumas. Dumas se rozhodl pro tuto kabelku poté, co viděl, že Birkin neustále padají z kabelky drobnosti, protože se tam nevejdou. Cena tohoto luxusního doplňku je 100 000 Kč a výše, může se však vyšplhat až do řádek milionů.

8, Chanel 2.55

Coco Chanel navrhla kabelku, díky které by mohla mít volné ruce. Číslo 2.55 se vztahuje k datu výroby této ikonické kabelky. Jedná se o únor roku 1955. Od té doby se vzhled kabelky skoro nezměnil.

10, Mulberry Bayswater

Mullberry Bayswater je model britské značky, který je ideální na každodenní nošení. Oblíbila si ho třeba Kate Middleton.


Přečtěte si také