TopStar

15. září 2017 18:07

Instagram jako lukrativní zdroj obživy? Na fotkách se dají vydělat miliony

Aplikace Instagram se stala lukrativním nástrojem pro mnoho malých i velkých podnikatelů. V čem tedy tkví tajemství tohoto úspěchu?

Když Facebook v roce 2012 koupil aplikaci na fotky s názvem Instagram za 760 milionů liber (22,5 miliardy korun), mnoho lidí se divilo, jak velkou částku byl ochoten investovat do 18měsíčního start-upu. Ačkoliv se co do počtu uživatelů Facebooku zdaleka nerovná, může se pyšnit úctyhodnými 700 miliony, což je například oproti Twitteru a Snapchatu velké číslo.

S vylepšenými filtry a přidáním příběhu do Instagram Stories, který uživatelům umožňuje nahrát krátká videa, která po 24 hodinách zmizí, se platforma stala velkým hitem pro malé i větší společnosti. Ty chtějí oslovit nové publikum přidáváním hashtagů pod své fotky.

Jak tedy Instagram využít k vydělávání peněz? Uživatelům Instagramu s vysokým počtem sledujících lidí nabízejí společnosti různé spolupráce za propagaci jejich produktu. Může se jednat jak o formu barteru, tak i o velké finanční částky. Pochopitelně platí, čím více sledujících, tím více peněz za propagaci. Vůbec ty nejsledovanější profily získávají podle odhadů 50-60 tisíc dolarů za každou sdílenou fotografii, která splňuje daná kritéria.

Sdílejte článek
Štítky fotografie Instagram sociální sítě fotky

Přečtěte si také