TopStar

14. ledna 2019 11:24

Tereza Šulcová

Islámský stát chtěl zavraždit Kate Middleton a jejího syna George

Británii šokovala nejnovější zpráva. Podle britských médií se islámisté snažili zavraždit vévodkyni Kate Middleton skrz otrávené jídlo. Vysledovali si, do jakých supermarketů Kate chodí a jaké jídlo ráda nakupuje. To pro ni měl být ten osudový moment...

Podle britského deníku Daily Star se tato informace provalila díky cloudové službě Telegram, kde si teroristé plánovali, jak otrávené jídlo dostanou ke Kate. Vytipovali si její oblíbený supermarket a do něj plánovali propašovat otrávené jídlo. Dokonce byla na jedné ze zpráv fotka vévodkyně během nákupu, kde držela nákupní vozík.

Nad nákupním vozíkem bylo červeně napsáno „X“ a u toho jasná zpráva. „Víme, co jí… máte rozkaz ji otrávit,“ napsal jeden terorista na Telegramu. A nebyla jediná, na kterou měli agresoři spadeno.

Dokonce označili malého prince na fotografii „nevěřícím“, což v Islámu znamená jediné - smrt. V konverzaci bylo kolem deseti extrémistů, kteří se podrobně domlouvali, jak dostanou jed do jídla. Ve zprávách bylo zveřejněno i několik vytipovaných supermarketů, kam Kate ráda chodí.

Hrozbu bere britská bezpečnost podle deníku Daily Sunday Sunday velmi vážně. Nenávistné zprávy totiž vedou k jednomu z nejobávanějších vyznavačů Islámu Husnainovi Rashidovi. Ten vyzval už v minulosti své následovníky, aby zabili Middleton i jejího manžela prince Williama včetně syna George.

A právě za to dostal bývalý učitel Husnain Rashid (32) doživotí. U soudu byly zveřejněny zprávy zašifrované z Telegramu, kde domlouval teroristické útoky proti celé britské rodině, včetně malého prince George. Služba totiž dokáže zprávy zašifrovat a nejsou pak dohledatelné. Ne všechny zprávy však agresor poslal v tomto šifrovacím režimu, a tak byl hned dopaden. Pro zajímavost, útočník o britské rodině poslal celkem 290 tisíc nenávistných zpráv, ve kterých plánoval jejich smrt.

V Británii se již stala jedna taková událost - islámisté tehdy otrávili jídlo v supermarketech. Naštěstí se na to přišlo hned a nikomu se nic nestalo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také