TopStar

11. června 2013 06:40

Blanka Konrádová

Ivana Chýlková: Ještě nejsem dementní

Ivana Chýlková (49) se s kuchyní a vařením moc nekamarádí. Za její štíhlou postavou stojí jídla od pumpy a recepty posbírané od kamarádek.

Když už herečka vaří, pak rychle – a chutně. „Zatím se mi to daří. Vařit musím, jinak bych doma nepřežila. Kluci jsou totiž tak rozmazlení, že si ani nenamažou chleba,“ říká. Nutno říct, že jak syn Jáchym, tak partner Jan Kraus jsou vděční strávníci. „Když jim dám pečivo s máslem, vždycky poděkují a pochválí mě, že bylo vynikající,“ prozrazuje Ivana Chýlková.

Na pořádný sobotní oběd chodí rodina do restaurace. „S vařením se nestresuju,“ tvrdí známá herečka. „Nejradši jíme na pumpě. Vaří tam výborně. Když dostanu hlad, zajedu si prostě k Aralu nebo Shellu a dám si, co je zrovna v nabídce,“ dodává Ivana Chýlková.

Herečka přišla na křest knížky Hanky Křížkové U stolu, ve které muzikálová zpěvačka zveřejnila svoje nejoblíbenější recepty. S Hankou se znají od roku 2011, kdy se alternovaly ve hře Vražda za oponou v Karlínském divadle.

Ivana Chýlková na křtu knihy prozradila, jak je na tom s vařením autorka knihy. „Hanka vaří asi tak jako já. Vůbec. Máme ale jednu společnou úchylku, sbíráme recepty přátel, jenže si je ani jedna nepamatujeme. Hanka z nich tedy radši udělala celou knížku, aby je měla pořád při ruce,“ říká Ivana, která při vaření raději obvolává známé a ptá se jich, jak co uvařit.

„Většinou při prvním telefonátu zjistím, že nemám suroviny. Tak jdu nakoupit a pak chudáky známé znova otravuju, co s tím vším jako mám udělat,“ směje se herečka. „Když už recept konečně získám, jídlo uvařím, takže ještě nejsem úplně dementní,“ řekla Chýlková.

-dad-

Video VIP zprávy:


Přečtěte si také