TopStar

23. června 2017 13:26

vedran

Ivana Trumpová v Česku: Chtěla jsem hospodu, ne luxusní jídlo

Ivana Trumpová se po osmi letech vrátila do Česka. A coby bývalá slečna Zelníčková nezatoužila v Praze po žádné luxusní restauraci, ale po klasické české hospodě. A že si dopřávala! 

"Měla jsem kachnu, svíčkovou, kachnu, svíčkovou, guláš a palačinky. Všichni mě volali do obrovských a drahých restaurací, ale já jsem říkala, že chci do hospody," uvedla česko-americká podnikatelka Ivana Trumpová, na jejímž projevu bylo znát, že v užívání češtiny vypadla poněkud ze cviku.

"Děkuju pana Jana" a "pokrem" místo pokrm byla místa, kdy ji rodný jazyk trochu činil problémy.

Trumpová se objevila na galavečeru na Pražském hradě, kam zavítala i řada českých osobností. A zatímco ty přijížděly mezi půl šestou a půl sedmou, Ivana si dala na čas. Dokonce přijela až po mistru Karlu Gottovi, kterého doprovázela manželka Ivana.

Bývalá manželka současného amerického prezidenta Donalda Trumpa měla jednání i s prezidentem Milošem Zemanem. Téma bylo jasné – post velvyslankyně USA v Česku. Trumpová jej odmítla s tím, že by práci časově nezvládala. Zeman to poté nevybíravě komentoval. Vadí mu, že Trumpová nevzala v potaz jakýsi morální závazek vůči rodné zemi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také