TopStar

14. září 2013 14:50

Lucie Průchová

Jack Nicholson končí s kariérou. Má Alzheimera?

Americký oscarový herec Jack Nicholson (76) se rozhodl ukončit svou hereckou kariéru. Z filmového prostředí se vytratil tiše a nenápadně kvůli výpadkům paměti.

Herec Nicholson už nemá v plánu účinkovat v žádném filmu. Jako první přišel s touto informací portál RadarOnline. „Jack se rozhodl bez pompéznosti odejít do důchodu. Důvod je prostý, zhoršuje se mu paměť a tím pádem se špatně učí scénáře,“ informoval blízký zdroj z hercova okolí. Z tohoto důvodu také odmítl roli v Nebrasce Alexandra Paynea (natočili spolu drama O Schmidtovi). Výpadky paměti jsou typické pro Alzheimerovu nemoc, tuhle krizovou variantu však zdroje z hercova okolí razantně odmítají.

Posledním filmem tohoto herce je snímek Poznáš, až to přijde? (2010) od režiséra Jamese L. Brookse (díky němu Jack získal Oscary za filmy Lepší už to nebude a Cena za něžnost). Celkem má Nicholson na kontě 65 filmových rolí.

Svou kariéru začal v 50tých letech jako asistent animátorů Williama Hannu a Josepha Barbera ve studiu Metro-Goldwyn-Mayer. Brzy však rodáka z New Jersey zlákalo filmové plátno. Jeho debutovým filmem byl nízkorozpočtový snímek The Cry Baby Killer (1958), kde hrál hlavní postavu.

„Z veřejného života se však nehodlá stáhnout úplně. Je rád, že nenápadně vstoupil do klubu nejlepších, jako Sean Connery,“ dodal zdroj.

-juf-


Přečtěte si také