TopStar

31. srpna 2013 09:50

Lucie Průchová

Jacksonovy děti. Půjdou o žebrácké holi

Dědicům zesnulého Krále popu Michaela Jacksona možná zbudou jen oči pro pláč. Podle amerického Federálního daňového úřadu (IRS) dluží 702 milionů dolarů na daních.

Všichni dědici Michaela Jacksona čelí obvinění z toho, že zpěvákův majetek podhodnotili o stovky milionů dolarů a zaplatili tak nižší daně. Jacksonův majetek zdědila jeho matka Katherine, tři děti a několik charitativních organizací. Po jeho smrti v roce 2009 z dědictví údajně podle IRS zaplatili daně 7 milionů dolarů.

Mluvčí dědiců tyto skutečnosti však popírá a podle jeho slov jsou výpočty IRS spekulativní a chybné. Též uvedl, že dědici zaplatili daně v hodnotě 100 milionů dolarů. O tom zda IRS má pravdu či ne, rozhodne soud. O podíl na dědictví se původně hlásili i další členové Jacksonovic klanu. Jen co se objevily potíže, je samozřejmě ticho po pěšině.

Jeden z nejpopulárnějších hudebníků této doby, legendární Michael Jackson, zemřel 25. června 2009 v Los Angeles ve věku 50 ti let na selhání srdce. Prvotní příčinou jeho úmrtí byla akutní intoxikace anestetiky s účinkem sedativ. Jeho osobní lékař Conrad Murray si za neúmyslné zabití zpěváka odpykává čtyři roky ve vězení.

Jeho tři děti – Prince Michael, Paris a Blanket jsou v opatrovnictví Jacksonovi matky Katherine a bratrance TJ Jacksona. Katherine se momentálně soudí s koncertním promotérem AEG Live, kterého obvinila z nedbalosti. Před comebackovým turné Krále popu This Is It si podle ní organizace najala lékaře Conrada Murraye, který Jacksonovi podal smrtící dávku anestetik s účinnou látkou propofol.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky peníze Los Angeles daně dědictví Michael Jackson Bill Murray anestetikum

Přečtěte si také