TopStar

24. června 2018 09:22

Jak to bude slušet hokejistům v nových dresech? Někteří z nich je sami kritizují

Čeští hokejisté mají nové dresy! Tato zpráva včera rozvířila sociální sítě a ne v úplně pozitivním duchu. Státní znak vystřídá dominantní hlava lva, který v sobě ukrývá odkazy na hokejovou tématiku, český znak i historii českého hokeje. Jak se ale líbí fanouškům a samotným hokejistům?

„Co jste to proboha provedli s logem i reprezentačními dresy? Otřesný paskvil s designem na úrovni omalovánek pro ZŠ a MŠ! Tohle má být reprezentační dres? Připomíná to spíše podřadný druholigový tým. Navíc ten nápis "Czech Republic"?! Proboha proč?“ Rozohnil se například uživatel Marek na oficiálním facebookovém účtu Český hokej, který patří hokejovému svazu. Na konec své zprávy dodal vzkaz „Hanba Vám!“

Funkcionáři vysvětlují, že změna byla potřeba. Moderní a jednoduché pojetí je možné vidět u všech TOP 6 hokejových velmocí. Navíc staré dresy se státním znakem byly zneužívány výrobci a prodejci, kteří parazitovali na českém národním týmu. Tím českému hokeji unikaly příjmy z prodeje suvenýrů.

Kritiku nové identity ale svaz schytal i od samotných reprezentantů! Ondřej Pavelec na svůj instagram například umístil fotku nových dresů s popiskem „To nemyslíte vážně!!!“, přidal se také bostonský střelec David Pastrňák. Naopak hokejista Martin Nečas, který byl jeden z těch, kdo nové dresy představoval veřejnosti si jejich nové pojetí chválil. Je jasné, že na změnu budou různé názory. Jak se dresy líbí vám?

Sdílejte článek
Štítky hokej

Přečtěte si také