TopStar

16. února 2018 10:00

Jak šel čas s Harry Potterem aneb herci od prvního do posledního dílu. Který díl je ten váš nejmilejší?

Poprvé se na plátně malý Harry objevil jako konkurence Pána prstenů před Vánoci 2001. My všichni jsme právě tehdy poznali Daniela Radcliffa, Ruperta Grinta, Emmu Watson a pochopili, že když se téhle pohádky účastní i takoví uznávaní herci jako Alan Rickman, můžeme jí věnovat pozornost, i když nám není jedenáct. Podívejme se na video, jak šel čas s herci od prvního do posledního dílu.

Před 15 lety se v kinech poprvé objevil film o čarodějnickém učni Harrym Potterovi a před pěti lety měla premiéru poslední část z osmidílné filmové ságy. Podívejte se, jak vypadaly některé hvězdy Harryho Pottera v prvním a závěrečném filmu a jak vypadají dnes.

Připomeňme si i jednu z vedlejších postav, která výrazněji vynikla jen ve dvou dílech, ale to nejlepší si schovávala na konec. Řeč je o Matthew Lewisovi, resp. Neville Longbottomovi. Neville Longbottom je jistě zajímává postava. Ve filmech však často doplatil na scénáristické škrty pod heslem "co není důležité, musí pryč". I tak je ale atraktivní sledovat proměnu malého chlapce s kulatým obličejem v postavu, která bude mít na háku celé Bradavice. Pojďme se podívat i na jeho proměnu.

Poslední díl čarodějnické ságy byl uveden v 94 kinech a předstihl i rekordní předchozí díl, který v hrubých tržbách vydělal skoro 31 miliónů.

Celosvětově dosáhl poslední díl potterovské ságy ve svém premiérovém víkendu opět historicky rekordní tržby - 476 miliónů dolarů. V aktuálním žebříčku víkendové návštěvnosti odsunul na druhou příčku dosavadního favorita, akční sci-fi Transformers.Vstup nového a posledního filmového Harryho Pottera splnil očekávání obchodních expertů, kteří se netajili nadšením a otevřeně vyjádřili přesvědčení, že se snímek stane nejúspěšnějším komerčním trhákem studia Warner Bros.


Přečtěte si také