TopStar

30. prosince 2017 10:00

Jaké 3 písničky už lezou všem na nervy?

Hudební novinky letošního roku zná každý. Tři skladby se však staly natolik známé, zaujímaly přední příčky hudebních seznamů tak dlouho a zněly z tolika aut na ulicích, že si lidé na jejich popularitu už stěžují. O jakých písních je řeč?

Luis Fonsi ft. Daddy Yankee — Despacito Rekordmany letošního roku podle počtu shlédnutí na YouTube se mezi všemožnými hudebními klipy stali Luis Fonsi a Daddy Yankee s videem na píseň Despacito. Video nabralo přes 4,5 miliard shlédnutí! Tento klip se stal dokonce slavnější než nedávný jihokorejský rekordman PSY se svou písní Gangnam Style.

Despacito a její celkem triviální rytmy a hudební podklad vydalo portorikánské duo v lednu letošního roku a v dubnu muzikanti nahráli remix tracku s účastí kanadského zpěváka Justina Biebera. Právě tato kompozice se stala natolik populární, že se velmi záhy stala lídrem hitparád v USA i Velké Británii. Za celý rok jsme si užili Despacita až až.

Ed Sheeran - Shape of You

Klip Eda Sheerana na píseň Shape of You se dostal na přední příčky všech seznamů nejsledovanějších hudebních videí roku na Youtube a ke konci roku si tak vysloužil druhé místo (2,9 miliard shlédnutí). Píseň se stala natolik populární, že tanečníci z Los Angeles se rozhodli píseň vypůjčit a vytvořit na ni taneční choreografii. A že to mělo úspěch!

Imagine Dragons - Thunder

Skladba Thunder od lasvegaské rockové kapely vyšla v dubnu letošního roku a nadchla nejen fanoušky kapely, ale i velké korporace. Kupříkladu společnost Microsoft využila skladbu ve své reklamě. Z velké části se píseň proslavila už jen díky svému názvu. Jedná se o to, že v angličtině zní velmi podobně slovu ‚‚panda“. Vzhledem k tomu se objevilo na sítích mnoho memů a vtipů. Klip, který vyšel několik málo dní po vydání samotného singlu, má již kolem 500 milionů shlédnutí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také