TopStar

7. ledna 2015 10:44

Lenka Zajícová

Jamie Dornan obhajuje 50 odstínů šedi a vzkazuje, že sado-maso mají rádi skoro všichni!

Snímek 50 odstínů šedi má premiéru v našich kinech už 12. února. Přestože nedočkavé fanynky odstřihují metr den po dnu, spousta lidí už nyní film kritizuje. Za co? Za sexuální praktiky jako svazování hlavní hrdinky. Právě svazování s nádechem mučení je totiž spojeno s misogynií (nenávist k ženám).

Dornan si je vědom toho, že tyto praktiky mohou diváky pobuřovat. Obhajuje však snímek tím, že by ho fanoušci neměli odsuzovat před tím, než ho uvidí. V průběhu příprav údajně navštívil několik sado-maso klubů a byl překvapen, jak jsou tato místa oblíbená. "Chodí sem velice úspěšní muži všech věkových kategorií. Je to mnohem větší scéna, než jsem si představoval. V každém městě, v každé zemi jsou místa, kam chodí lidé, aby dostali pořádný výprask. Muži jsou mnohem více submisivní než ženy. Nejsem vyložený fanoušek těchto praktik, ale také je neodsuzuji, “ míní Dornan.

Dornan se s tímto svěřil britské edici módního magazínzu Elle. Snímek jde do kin 12. února a je natočen podle stejnojmenné trilogie.Hlavní ženskou roli zvárnila Dakota Johnson, která si zahrála stydlivou studentku Anastasii Steel.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Padesát odstínů šedi sado-maso

Přečtěte si také