TopStar

11. března 2018 14:09

Jan Kraus na ČVUT: Dělejte to, co vás baví a věřte si!

Jan Kraus, aneb jak jsem začínal podnikat a hrát. Právě tak zněl název přednášky s předním českým moderátorem, ale i podnikatelem Janem Krausem, ke které došlo na Fakultě strojní Českého Vysokého Učení Technického. A v jakém duchu se celá událost nesla?

Ve čtvrtek 8. března uspořádal tým Don Club přednášku s předním českým hercem a moderátorem Janem Krausem. Cílem akce bylo motivovat studenty k tomu, co dělají a dovést je k uvědomění, sebevědomí a zodpovědnosti. Na přednášce se objevila celá řada studentů nejen z ČVUTu, ale i návštěvníci pokročilejšího věku, kteří chtěli zkrátka vidět svého oblíbence naživo. Celá událost se nesla v klasickém ‚‚krausovském‘‘ duchu, kdy herec vyprávěl o svých začátcích nejen v herecké kariéře.

Jan Kraus klasicky hýřil vtipy, nabádal mladou generaci, aby dělala to, co ji skutečně naplňuje a nesnažila se být součástí stáda. Hlavní aktér večera mluvil o svých dětských létech, o svém otci - novináři a spisovateli Otovi Krausovi, který byl za druhé světové války vězněn v Osvětimi, o tragikomickém proplouvání skrz základní a střední školu a podnikatelské éře jeho života, o které věděl dosud málokdo. Publikem se rozléhal hurónský smích a Kraus, ostatně jako vždy, sklidil úspěch.

Překvapením pro představitele vojína Voňavky z ‚‚Černých baronů‘‘ měla být červená pohovka, kde mladičký moderátor celé události Daniel Sklář svého hosta usadil a oba sehráli upravenou verzi pořadu ‚‚Show Jana Krause‘‘. Vlastně šlo pro tentokrát o ‚‚Show Daniela Skláře‘‘. Role si dvojice ovšem prohodila - Daniel měl nahradit vždy suverénního Krause, zatímco herec byl hostem. Muž herečky Ivany Chýlkové se ale perfektně zhostil jak úlohy hosta, tak i úlohy moderátora.

Jak známe Jana Krause, servítky si nebere, a nebral si je ani vůči nepříliš zkušenému moderátorovi večera. Daniel překvapil moderátora, když mu připomněl faux pas, která Kraus prožil, ten však s grácií vybruslil a sám Sklář se tedy dostával do svízelných situacích, ze kterých nebylo snadné se dostat. Nakonec si ale s multifunkční moderátorskou hvězdou udělal přátelskou fotku a Jan Kraus si vysloužil pořádný aplaus.


Přečtěte si také