TopStar

7. června 2018 10:16

Jared Leto opět v roli Jokera! Hodí se na to?

Před dvěma lety si modrooký krasavec Jared Leto zkusil poprvé roli veřejností oblíbeného superpadoucha Jokera ve filmu ‚‚Sebevražedný oddíl‘‘. Podle západních médií se herec chystá objevit před kamerou v roli zelenovlasého psychopata znovu. Co na něj říkáte?

V současnosti plánuje společnost Warner Bros. projekt, ve kterém bude veškerá pozornost věnována právě Jokerovi. Je známo, že sólový film o protivníkovi superhrdiny Batmana bude propojením všech filmů s Jokerovou přítomností. Toho si s velkou pravděpodobností zahraje Joaquin Phoenix. Díky tomuto snímku se rozevře celý svět, který je poukázaný v ‚‚Sebevražedném oddílu‘‘ a logicky první díl filmu spojí s druhým dílem, který je teprve v procesu natáčení.

V pokračování úspěšného trháku ‚‚Sebevražedný oddíl‘‘ se v roli Jokera neobjeví Phoenix, nýbrž znovu Jared Leto a dokonce si zkusí i pozici producenta. Scénárista ani režisér dosud nejsou známi. Je třeba zmínit, že roku 2016 kritici narozdíl od fanoušků první díl příliš neocenili.

Fanoušci už začali oba herce, kteří v současnosti hrají pomalované šílence srovnávat se všemi herci, kteří již Jokera ztvárnili. Prvním hercem, který ho představil, byl Jack Nicholson, jehož první role blázna to rozhodně nebyla (‚‚Přelet nad kukaččím hnízdem“). A právě proto se s ní fantasticky vypořádal.

Roku 2008 se ale objevil mladičký krasavec s roztomilým kukučem, který zbořil mýty o dosavadním Jokerovi a všechny svým výkonem doslova pohltil. Řeč je o již zesnulém Heathu Ledgerovi. Právě kvůli této roli se ale Heath dostal do hlubokých depresí, drogové závislosti a na následky zemřel. Role přinesla Ledgerovi posmrtnou cenu Oscara.

Film ‚‚Untitled Joker Origin Movie“ produkuje Martin Scorsese, už jen proto se můžeme těšit na kvalitní gangsterku v jeho typickém duchu. A aby to nebyl Martin, chtěl dosadit do role Jokera Leonarda DiCapria. Ten ale odmítl se slovy, že by to bylo absurdní a na podobnou roli se rozhodně nehodí, a režisér si spolu s producentem našli Joaquina Phoenixe. Co myslíte, je to adekvátní náhrada za všechny předchozí herce?


Přečtěte si také