TopStar

31. července 2018 12:26

Ilona Blašková

Jaromír Jágr se opět zranil. Co se mu stalo? A jak tráví léto?

Tomu se říká pech! Jaromír Jágr se po týdnu tréninku na ledě zase zranil! Co se mu vlastně stalo? A jak tráví léto v Čechách? Obráží pouze své sportovní kámoše, nebo se u bazénu věnuje své Veronice?

Jaromír Jágr se po měsíci a půl vrátil z dovolené v Americe, aby nechyběl u příprav svého kladenského týmu. Na focení pro časopis si ale odskočil rád. Už se totiž stihl zranit. „Dneska máme trochu focení, tak nemusím aspoň trénovat. Ale už mi začala příprava s Kladnem. Poslední týden jsem byl na ledě a trošku jsem se zranil. V mém věku se už pokaždé něco stane. Začala mě bolet trochu třísla a záda, ale to bude v klidu,“ prozradil Jágr.

Hokej u nás si Jaromír pochvaluje. „Ty hráči jsou kvalitní a rychlý. Možná je to rychlejší než extraliga, plus do toho to cestování. Já myslím, že je to náročnější, než v Americe. Máme tam i Moravu, tak se jezdí hodně autobusem nebo autem. Mě řízení unavuje, už bych to nezvládl. Je to zodpovědnost. I proto je potřeba mít kvalitní auto,“ řekl.

Užívat si volno v Čechách už moc nestíhá. „Po Čechách není čas jezdit, ale s tím jsem počítal. Už moc času nemám. Podle mě je to můj poslední rok. Doufám, že ho dokončím. Tak do toho chci dát maximum,“ řekl.

Při focení se Jaromír v jednu chvíli postavil tak, že ukázal nohy do Ó. Jsou pro hokejisty výhodou? „Je pravda, že při pár fotkách to vypadalo, že mám hrozně nohy do O. Ale nemám. Je to výhoda při bruslení, protože víc síly jde do toho odrazu. Když má někdo nohy do X, tak ten úhel se lomí. Takže ta síla odchází tím úhlem. A když to je do Ó, tak se to tam ztrácí a ještě tam jde víc síly do toho odrazu,“ objasnil nám výhody “óček“.

A co dělá Verča? Posílá jí k moři, nebo je doma? „Je doma a dělá to, co ji baví a tak to má být.“ A co ji baví? „To ať si řekne sama. Zeptejte se jí, až jí někdy potkáte,“ řekl Jágr. Cvrlikají si vrabci na střeše, že už můžeme gratulovat k těhotenství. Co je na tom pravdy? „No, jo. Je to pravda. Podle mě to budou dvojčata.“ To jsi takhle šikovný? „No jasně. Kdo umí střílet, ten umí střílet. Já jsem byl vždycky střelec,“ žertoval.

Sdílejte článek

Přečtěte si také