TopStar

5. června 2013 12:30

Blanka Konrádová

To je ale podoba! Soňa Valentová má kopii

Je stejně krásná jako její maminka, slovenská hvězda Soňa Valentová, která si v Renčově filmu Requiem pro panenku zahrála zlou zdravotní sestru. Její dcera, Katarína Hasprová, se s režisérem také setkala, ale při práci na videoklipu Isabel.

Katarína má na svém kontě tři desky a řadu cen, například Bratislavskou lyru a bronzového Slávika a taky velkou muzikálovou kariéru. Už devatenáct let bez přestání zpívá v muzikálech. Začala na české půdě. Hrála v Draculovi, Vlasech, West Side Story.

Na Slovensku teď čerstvě odpremíérovala francouzský muzikál Romeo a Julie. „Jsem sebekritická, Julii bych fakt hrát nemohla. Byla jsem chůvou a sama jsem si o tuhle roli na castingu řekla, protože má nejkrásnější árii,“ prohlásila zpěvačka.

Katarína přijela do Prahy poblahopřát a zazpívat Juraji Jakubiskovi k jeho 75. narozeninám. Setkali se pracovně při přípravě muzikálu Cikáni jdou do nebe a Bátoryčky. Tu ale režíroval její snoubenec Ivan Béla Vojtek.

S maminkou se před kamerou setkala jenom jednou, když hrála ji samotnou zamlada. Nakonec ale její záběry ve filmu použity nebyly.

Katarína se v dospívání snažila oprostit od slavné rodiny a udělat vlastní kariéru, proto šla studovat do Česka, kde také dostala první divadelní role. Teď působí na Slovensku. „Když jsem chodila do školy, tak jsem naštěstí nikdy v soukromí česky nemluvila, takže jsem po návratu domů na rozdíl od mých kolegyň neměla český přízvuk a i češtinu mám relativně slušnou,“ říká Katarína.

Umělecké vlohy zdědila po obou rodičích. Její otec, který před osmi lety zemřel na akutní leukémii, byl režisérem na Nové scéně v Bratislavě.

-iba-

Sdílejte článek

Přečtěte si také