TopStar

14. ledna 2018 07:00

Je libo žvýkačku Britney Spears nebo nehet Lady Gaga? Šílenosti, které fanoušci celebrit kupují

Láska fanoušků ke svým idolům je často za hranicemi rozumu. V naději být své hvězdě co nejblíže jsou lidé schopni utrácet tisíce za zcela absurdní věci, které mají alespoň něco společného s jejich láskami. V našem seznamu si připomeneme nejbizarnější koupě, které si našly své majitele.

Voda, ve které vystupoval Kanye West

Kim Kardashian začala pociťovat stesk po domovině a spolu se svou rodinou se rozhodla navštívit Arménii. Zatímco se Kim fotila se svými fanoušky, její manžel uspořádal dobročinný koncert přímo uprostřed Jerevanu, u Labutího jezera. Nejprve fanoušky a zpěváka rozdělovala voda, ale West se rozhodl tuto vzdálenost zkrátit a skočil do vody. K němu se přidaly desítky obyvatel, kteří svého idola začali objímat.

Zajímavé je, že bodyguardi nezasáhli a Kanye si to užíval. Zároveň si občané Jerevanu vydělali na živobytí: voda z jezera byla zveřejněna na eBay.com a prodávala se s počáteční cenou 200 korun. Třeba v loňském roce byl prodán pytlík se vzduchem z Westova koncertu za neuvěřitelný jeden milion dvěstě tisíc korun.

Vzduch z premiéry filmu ‚‚Pan a paní Smithovi“

A přeci nebyl Kanye West první, z jehož koncertu se prodával vzduch. V roce 2005 velmi originální reportér přistoupil k hercům hlavních rolí tohoto filmu, Bradu Pittovi a Angelině Jolie, a požádal je o komentář k danému snímku. Jak se ukázalo později, člověk z tisku měl v ruce místo diktafonu sklenici, do které se dostal vzduch, co hvězdná dvojice vydechovala. Tento nepochopitelný unikát byl prodán za 11 tisíc korun českých.

V roce 2011 se dokonce jednomu britskému online-magazínu podařilo zahájit prodej sklenic, ve kterých byl ‚‚svatební“ vzduch z obřadu Kate Middleton a prince Williama. Prodávaly se za pouhých 600 korun.

Žvýkačka Britney Spears

Vydělat si na své hvězdě uměl i fanoušek Britney Spears, který v roce 2004 sebral žvýkačku ze zpěvaččina koncertu a z legrace ji dal na eBay. Překvapivě byl tento zdánlivě zbytečný odpad prodán za více jak 300 tisíc korun. A roku 2005 se majitel jednoho casina rozhodl prodat pozitivní těhotenský test Spears, který si také našel svého majitele. Za neuvěřitelných 106 tisíc korun. Peníze ale poputovaly charitativnímu fondu nemocných dětí.

Ne všechny věci Britney ale slaví úspěch. Třeba nedojedený sendvič, který chtěl prodat jistý číšník, si vysloužil všehovšudy 2 tisíce korun.

Akrylový nehet Lady Gaga

Další fanoušek si troufl dát do aukce akrylový nehet, který našel po zpěvaččině koncertu v Dublinu roku 2012. Černý nehet z malíčku levé ruky, který byl vytvořen profesionálním designerem a ozdoben zlatými korálky, se prodal občanovi Británie za čtvrt milionu korun.

Rentgen hrudní kosti Marilyn Monroe

V roce 2010 se v Las Vegas konala aukce, kde se objevil i artefakt v podobě rentgenu hrudní kosti Marilyn Monroe. Nynější majitel snímku se nebál nabídnout nehorázně vysokou cenu, vždyť rentgen byl uložen ve floridské nemocnici od roku 1954. Jednalo se o 950 tisíc korun. Tato suma však nebyla tak vysoká v porovnání se sumami zaplacenými za jiné předměty. Marilyniny šaty stály vždy minimálně 21 milionů a bílý klavír, který si nakonec koupila v roce 1999 zpěvačka Mariah Carey ji přišel na 14 milionů.

Kelímek vody Elvise Presleyho

Plastový kelímek krále rock'n'rollu se načekala pořádně dlouho. Více jak 30 let. Wade Johnes, který byl v roce 1977 v Severní Karolíně na koncertu Presleyho, sebral kelímek, ve kterém byla ještě Elvisem nedopitá voda. Muž si kelímek pořádně dlouho šetřil v lednici a roku 2008 se rozhodl dát ho do aukce. Vydražil se za téměř 10 tisíc korun. Tato suma je však nic v porovnání s Elvisovým bílým klavírem, který se dražil za minimální částku 25 milionů korun.


Přečtěte si také