TopStar

31. srpna 2018 10:43

Jedna z nejúspěšnějších českých modelek se vrátila do Prahy!

Většina lidí si při slovech česká topmodelka představí dámy jako Simona Krainová (45) či Karolína Kurková (34). O Haně Jiříčkové (27) se ve zdejších vodách příliš nemluví, i přesto jde o jednu z nejúspěšnějších českých modelek současnosti. Ta se teď z věčného cestování po Londýně a New Yorku vrací do Prahy.

Hana Jiříčková žije hned na několika místech zároveň. V Praze, v Londýně a v New Yorku. Rodačka z Brna ale v Praze přeci jen celkem dlouho nebyla, a tak se teď kvůli nové pracovní nabídce vrací. Stala se předsedkyní prestižní modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look a právě v této soutěži dívka kdysi začínala. ‚‚Vždy se velmi ráda vracím domů do České republiky. Tento rok o to víc, jelikož připomenutí padesátého výročí od 68. roku a blížícího se říjnového stého výročí založení Československé republiky je pro mě velmi emotivní. Sama jsem poloviční Slovenkou a tyto události si uvědomuji tím víc, protože většinu roku trávím v zahraničí,‘‘ nechala se modelka slyšet pro portál Super.cz.

Blonďatá kráska se objevila hned na několika obálkách módní bible Vogue, chodila po světových molech pro Vivienne Westwood, Ralpha Laurena, pro kterého se stala zároveň tváří, Isabel Marant a Hermés. Nafotila dokonce celosvětovou kampaň pro značku Tommy Hilfiger a H&M a na svůj objektiv ji zachytil i Patrick Demarchelier. I přes její ohromné zahraniční úspěchy se o ní v Čechách nemluví tak jako o Daniele Peštové či Evě Herzigové. I topmodelky jako Denisa Dvořáková, Michaela Kociánová nebo Karolína Mrozková nejsou ve zdejším prostředí tolik známé, přesto je světový modeling miluje.

Roku 2007 vyhrála Hana v soutěži Elite Model Look a na světovém finále obsadila třetí příčku. Na svých sociálních sítích zveřejňuje dívka především své reálné já bez líčení a precizních účesů. Tvrdí, že přirozenost je to nejvzácnější, co může modelka mít. Dívka se dokonce stala jedním z andílků Victoria‘s Secret a za svými kolegyněmi jako Alessandra Ambrosio či Candice Swanepoel rozhodně nezaostávala.

Po Evě Herzigové z devadesátek patří Jiříčková mezi nejžádanější modelky současnosti. Ve volném čase se dokonce věnuje malbě a studiu ruského jazyka. I když si plánovala zářnou budoucnost jako umělkyně, sen o dráze profesionální malířky šel postupem času stranou. Éterická blondýnka je na roztrhání a umění se tedy věnuje už jen rekreačně.


Přečtěte si také