TopStar

27. srpna 2018 22:00

Jedna z nejžádanějších modelek světa Claudia Schiffer oslavila 48. narozeniny!

Jedna z nejvýraznějších osobností světového modelingu oslavila 48. narozeniny! V loňském roce dokonce oslavila Claudia Schiffer 30 let od počátku své kariéry. Pojďme si tedy připomenout její nejzářivější modely a vystoupení. Které se vám líbí nejvíce?

Poté, co světová fotografka Ellen von Unwerth nafotila Claudii na titulní stranu francouzského vydání Elle, před blonďatou kráskou se otevřely dveře do nejvyšších sfér světového modelingu. Nejšťastnější byl módní guru Karl Lagerfeld, který o dívce okamžitě prohlásil, že je jeho múza. A právě módní přehlídka pro Chanel byla pro mladičkou modelku debutem. Karl ji totiž přesvědčil, aby si vyzkoušela právě molo a pomohl jí překonat všechny své komplexy.

‚‚Přehlídky jsem se zúčastnila jen kvůli Karlovi. On mě nepřestával prosit a pořád o tom mluvil. Říkal mi, ať chodím tak, jak bych chodila normálně po ulici do školy. Abych byla zkrátka sama sebou. Nikdy jsem si ale neužívala chůzi po mole jako třeba Naomi Campbell, jsem na to zkrátka příliš nesmělá,‘‘ nechala se kdysi slyšet Claudia. Je třeba ovšem zmínit, že i když zůstala skromná a typicky německy punktuální, na přehlídkových molech jí to jedině prospělo.

Za celou svou kariéru ozdobila blonďatá hvězda více než tisíc titulních stran světových časopisů. Stala se tváří mnoha módních domů, mezi kterými je Chanel, Versace, Balmain, Chloé, Escada, Dolce & Gabbana a další. Její defilé vypadala spíše jako rockové koncerty a potlesky a výkřiky z publika nebraly konců.

I když jí táhne na padesátku, stále se může pyšnit postavou, kterou jí závidí kdejaká dvacítka. Pořád se objevuje v reklamních kampaních na plavky, a i když má za sebou tři porody, vypadá lépe než o desítky let mladší kolegyně. Tvrdí ovšem, že dnes to mají modelky podstatně těžší než dříve a je na ně vyvíjen o to větší tlak: ‚‚Myslím, že dnes je to opravdu rozdíl oproti době, kdy jsem se proslavila já. Modelky se stávají slavnými mnohem rychleji, a o to je to těžší. Musí se dnes o to více snažit.‘‘

Claudia Schiffer je úkazem sjednocení ženské krásy, ladnosti, intelektu a taktu. Mezi její zájmy totiž patří jízda na koni, malování, hraní tenisu, čtení a tanec. Aby toho nebylo málo, tak plynně ovládá tři jazyky - němčinu, francouzštinu a angličtinu. Mezi její oblíbené autory patří především spisovatelé kritického realismu Ruska, Honoré de Balzac či básník Friedrich Schiller.

Modelčiny blonďaté vlasy a pronikavě modré oči jí do velké míry pomohly proslavit se. Právě díky nim se objevila ve více než tisíci magazínech a její každoroční kalendář je jeden z nejprodávanějších na světě. Prezentovala se i v mnoha televizních pořadech jako Larry King Live, The Tonight Show, The Late Show s Davidem Lettermanem a Late Night s Conanem O'Brienem. Moderátoři ji zkrátka milují za její skromnost a schopnost sofistikovaně komunikovat. Conan O‘Brien dokonce tvrdí, že je to jeho jediná skutečná životní láska.

Sdílejte článek

Přečtěte si také