TopStar

20. dubna 2015 15:00

Petr Cífka

Jeremy Clarkson měl obavy z rakoviny! S moderováním ale rozhodně nekončí

Bývalý moderátor ve svém nedělním sloupku odhalil další kousek skládačky.

Tím, co Jeremy Clarkson provedl, provádí a bude provádět, žije už několik týdnů nejen motoristický, ale vlastně celý svět. Zprávy o jeho osudném knokautu, který ho nakonec stál místo, plnily titulní stránky nejen online magazínů o autech, ale i předních zpravodajských webů. BBC nakonec kauzu vyřešilo vyhazovem a následné vyšetřování potvrdilo, že šlo o absenci jídla na place, ale že nakonec ona šarvátka nebude dál popotahována. Napadený moderátora nezažaloval, policie věc odložila, takže už zdánlivě nebylo o čem mluvit. Teď se ale k případu naposledy vyjádřil i sám Clarkson. A jsou to vcelku šokující detaily, které na incident vrhají zcela jiné světlo.

Ve svém pravidelném sloupku slavný moderátor přiznal, že se to na něj v den, kdy vypěnil, všechno nahrnulo. Stres z nedávného rozvodu, smrt maminky a hlavně lékařské vyšetření, při kterém mu doktor našel něco na jazyku. Prý to mohl být klidně zhoubný nádor a případná rakovina dutiny ústní. Celé dva dny žil Jeremy Clarkson v nejistotě.

A vězte, že tenhle typ rakoviny je jeden z nejhorších – lékaři vám musí často odoperovat kus obličeje, většinou čelisti, takže se tvar vaší tváře radikálně změní (podobnou proměnu absolvovat třeba slavný filmový kritik Roger Ebert). Ve většině případů navíc přicházíte o schopnost mluvit, což by byl pravděpodobně konec Clarksonovy kariéry.

Není tedy divu, že byl Jeremy ve stresu a bohužel si ho vybil nešťastným způsobem na nevinném člověku. Svého činu lituje a mrzí ho, že za sebou zanechal sirotky v podobě milionů fanoušků. Jedním dechem však ve sloupku slibuje, že ačkoliv opustil jedno dítě, už pilně pracuje na dalším!

Znamená to, že už je blízko dohodě o zbrusu novém motoristickém pořadu? Jeho lékařský nález byl prý nakonec jen poplašnou zprávou a po zvažování konce kariéry si prý Jeremy řekl, že je ještě příliš brzy. Už za pár měsíců bychom ho tedy mohli opět vidět v plné formě. Zbývá jen počkat si na oficiální oznámení.

Co na to Jeremyho kolegové, James May a Richard Hammond? Ti zatím s BBC žádnou další smlouvu nepodepsali, takže lze očekávat, že do nového pořadu půjdou s ním. Pokud trojice zůstane pohromadě, případná vyjednávání to určitě urychlí, a počet zájemců o podobný pořad bychom nedovedli spočítat ani na prstech rukou celé redakce.


Přečtěte si také