TopStar

12. srpna 2017 17:50

vedran

Jim Carrey promluvil o vlastní obsesi: Malování mě osvobozuje

Pětapadesátiletý herec Jim Carrey promluvil o obsesi, které zcela propadl - malování. Koníček přerostl v závislost, kterou léčí duši i zlomené srdce. Nyní o tom všem promluvil veřejně, v dokumentu, který sám natočil.

Jim Carrey už od dětství bavil své okolí humorem a byl vnímán jako extrovert. Ale stejně tak si užíval chvíle o samotě.

„Když jsem byl dítě, tak jsem půlku svého času trávil v obýváku, kde jsem bavil ostatní, a zbytek času pak ve svém pokojíčku, kde jsem kreslil obrázky. Psal jsem básně a kreslil si. Nebyl jsem tím typem dítěte, které můžete potrestat tím, že bude v pokoji. Pro mě to byl ráj,“ uvedl herec.

Tužka mu po čase přestala stačit a přesedlal na štětec.

„Hodně jsem kreslil, ale nemaloval jsem. Pak před šesti lety, když jsem potřeboval vyléčit zlomené srdce, jsem se rozhodl, že začnu.“

Herec těžce nesl rozchod po pěti letech s modelkou a moderátorkou Jenny McCarthy. Malování bylo to, co ho z těch nejhorších stavů léčilo.

„Podíval jsem se kolem sebe jednu pochmurnou zimu v New Yorku a bylo to tak depresivní. Nutně jsem potřeboval barvy. Když jsem se pustil do malování, byl jsem tím tak posedlý, že v mém domě nebylo k hnutí. Obrazy byly všude, staly se součástí nábytku, dokonce jsem na nich jedl. Líbí se mi ta nezávislost a volnost. Nikdo vám neříká, co máte a nemáte dělat, tedy většinu času, je to naprosto bezprostřední,“ doplňuje Carrey, který je rád, že našel způsob, jak se zbavit černých myšlenek.

„Nevím, jestli mě malování něco učí, ale osvobozuje mě. Od budoucnosti, od minulosti, od lítosti a strachu."

Štětec byl pro Jima Carreyho oporou i v další životní fázi, kdy po rozchodu s ním spáchala sebevraždu osmadvacetiletá maskérka Cathriona White. Od té doby nebyl herec viděn s žádnou další ženou a jeho jedinou láskou tak zatím zůstává umění.

Sdílejte článek

Přečtěte si také