TopStar

28. června 2013 06:40

Dagmar Dandová

Jirešová: Polyká hřebíčky. Co ji k tomu vede?

Herečka Ivana Jirešová (35) se nedávno od zpěvačky Lucie Bílé dozvěděla, že bude mít po hřebíčku svěží dech. Od té doby ho žvýká třikrát denně.

„Hřebíček je fajn, voní a ještě dezinfikuje ústní dutinu. Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám rozžvýkané koření vyplivnout. Poslední dobou už nepřemýšlím a rovnou ho sním,“ prozrazuje herečka, která kromě hřebíčku ještě pravidelně konzumuje vitamin C.

Péče o svěží dech ale není jediné, co Ivana Jirešová dělá pro své zdraví. „Taky trochu cvičím,“ směje se herečka, která s přítelem, zpěvákem Viktorem Dykem, vychovává dceru Sofii. „Když je Sofinka doma, občas se mnou dělá jógu. Snažím se cvičit dvakrát až třikrát týdně. Jak ale začne být horko, jsem líná cvičit. Nejradši bych celé dny odpočívala, abych zase nabrala energii,“ říká usměvavá herečka.

Ivana Jirešová je nejradši, když prší a ona má čas, aby si mohla zalézt do kouta a číst knížku: „Zrovna teď čtu jednu fakt vtipnou knížku. Děj vypráví Dalajlamova kočka. Zvíře v ní s nadsázkou vysvětluje základy buddhismu,“ říká herečka a dodává, že buddhismus je jediným náboženstvím, které je schopná respektovat v celé jeho šířce. „Ostatní náboženství mi totiž připadají vesměs agresivní.“

V létě bude Ivana Jirešová zkoušet muzikál o Evě Olmerové: „V muzikálu budu hrát s Ondřejem Rumlem. Už se na spolupráci těším.“ Letos poprvé herečku neuvidíme v Letních Shakespearovských slavnostech. „Konečně budu mít volno,“ říká se Ivana Jirešová. „Chtěla bych vyjet tak na týden do Maroka,“ dodává.

-dad-


Přečtěte si také